Latince Kursu

Akademik Yabancı Dil Kursları olarak Latince dil  kursumuzda öğrencinin Latince okuma, yazma, dinleme, anlama ve konuşma alanlarında yetkin hale gelmesi hedeflenmektedir. Kurs sonunda ulaşılabilecek seviye her bir öğrencinin bireysel çabasına göre değişmekle beraber, belirlenen eğitim süresini ortalama bir performansla tamamlayacak bir öğrenci; alfabe, imla, temel okuma-yazma bilgisi, dilin belli başlı gramatik yapısını önemli ölçüde öğrenmiş olacak, ciddi bir sözcük kadrosuna sahip olacak, günlük-sosyal dilde kendisini ifade edebilecek, Latince görsel ve işitsel medyayı takip edip içeriğini yine konu düzeyinde anlayabilecektir. 

Ayrıca Roma tarihi, kültürü, sosyal yapısı hakkında belli bir bilgi birikimine de ulaşacaktır. 

Kurs boyunca, halihazırda temel Latince eğitiminde kullanılmakta olan müfredat takip edilecektir. Derslerin içeriği, okuma, yazma, konuşma, dinleme, anlama, yeni sözcük ve gramer öğesi öğrenme, cümle yapısı, cümle çözümlemeleri gibi temel dil eğitimi çalışmalarından oluşmaktadır. Temel müfredatın yanı sıra, telaffuz, deyimler, şarkı, şiir, edebiyat parçası çözümlemeleri gibi güncel dil öğeleri de belli bir düzen içerisinde öğrenciye kazandırılmaktadır. Kurumumuza ait eğitim materyalleri sayesinde öğrencilerimiz Latince dilini kolaylıkla öğrenmeye başlamaktadırlar. Akademik Yabancı Dil Kursları kendi kaynaklarından da yararlanarak eğitimde fark yaratma amacına hizmet etmektedir. Öğrenci merkezli eğitim metodumuzla Akademik Yabancı Dil Kurslarında Latince dil kursu eğitimi fırsatını kaçırmayın.

Latincenin Kökeni

Latince dilinin kökeni, İtalya Yarımadası'nın Latium bölgesinde konuşulan bir dil olan Latiumca'ya dayanır. Latiumca, MÖ 1. yüzyılda konuşulan bir İtalik dilidir ve Roma Cumhuriyeti döneminde resmi dil haline gelmiştir. Daha sonra, Roma İmparatorluğu'nun genişlemesiyle birlikte Latince, Batı Avrupa'da ve diğer yerlerde de kullanılmaya başlandı.

Latince, zamanla çeşitli etkenlerden geçerek gelişim göstermiştir. Özellikle Etrüskler ve Yunanlar gibi diğer İtalik dilleri, Latincenin şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Bu sebeple Latince, diğer dillere de tarih içerisinde etki etmiş ve modern Avrupa dillerinin birçok sözcüğünde varlığını sürdürmüştür.

Latince, Orta Çağ boyunca bilimsel, akademik ve dini metinlerin yazımında kullanılmaya devam etti. Ancak, modern çağda Latincenin kullanımı giderek azalmıştır ve artık sadece belirli akademik alanlarda, tıpta ve dini törenlerde kullanılmaktadır.

Latince Dil Seviyeleri

A1 Seviyesi: Bu seviyede en temel Latince kelimeleri, cümleleri ve ifadeleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz.

A2 Seviyesi: Latince Kursu A2 Seviyede temel seviyeden farklı olarak, çeşitli eğitim metotlarıyla konuşma ve okuma becerilerine hakim olursunuz.

B1 Seviyesi: B1 Seviyesinde bir öğrenci orta derece Latince bilgisine hakim olur. Daha karmaşık cümleleri ve ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir.

B2 Seviyesi: İleri düzeyde bir Latince bilgisine B2 Seviyede ulaşabilirsiniz .Karmaşık metinleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz. Konuşma ve yazma becerileriniz de B2 Seviyesine ulaştığınız zaman çok daha iyi bir düzeyde olmaktadır.

C1 Seviyesi: C1 Seviyesinde Latince metinleri çok rahat bir şekilde anlayabilir, eleştirel olarak okuyabilir ve yorumlayabilir ve analiz yapabilirsiniz.

C2 Seviyesi: C2 Seviyesinde bir öğrenci bu seviyede iler düzey Latince bilgisine hakim olmaktadır. Tüm düzeydeki Latince metinleri anlayabilir, doğru bir şekilde yorumlayabilir ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirebilir.

Latince Kursunun Amacı 

Latince Kursumuzun amacı öğrencilerimizin Latince alfabesini, fiil çekimlerini, isim çekimlerini kavramaları, Latincenin sentaks ve gramer yapılarını öğrenmeleridir. Bu öğrenim programı sayesinde öğrencilerimiz latince metinleri ve belli başlı gündelik konuşma yapılarını öğrenebilirler

Latince Kursunun Hedef Kitlesi

♦ Kökeninde Latincenin bulunduğu Batı Dilleri ve Edebiyatları ile Çeviribilim alanındaki akademisyenler, araştırma görevlileri, öğrenciler ve mezunlar;

♦ Günümüz devletlerinin neredeyse tamamında ele alınan modern hukukun temeli olan Roma Hukuku’nun diline ve terminolojisine hakim olmak isteyen Hukuk alanındaki araştırmacı yazarlar, akademisyenler, öğrenciler ve çalışanlar;

♦ Hukuk, Tıp, Sağlık, Fen disiplinleri sahasında çalışan ve çalışmak isteyen araştırmacı yazarlar, öğretim görevlileri, akademisyenler ve öğrenciler ;

♦ Turizm, Tarih, Sanat Tarihi, Felsefe gib alanlarda ilerlemek ve çalışma yapmak isteyen araştırma görevlileri, akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar;

♦ Tüm bunların yanı sıra Latince bireysel bir şekilde ilgi duyan, Avrupa kültür çalışmalarında bulunmak isteyen herkes Latince Kursuna katılabilir.

Latince Kursu Fiyatları

Latince kursu fiyatları, Kursun eğitim metodu ve süresi, fiyatı belirleyen önemli bir etkendir. Latince kursları, grup dersleri, özel ders ya da Online dersler gibi farklı türlerde olabilir. Bu sebeple ilgili eğitim modeline göre Latince Kursu Fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Latince temel düzey kursları genellikle daha ucuzdur; ileri seviye Latince kursları ise daha pahalı olabilmektedir. Farklı dil okulları, değişken fiyatlarda Latince kursları sunabilir.Genel olarak, Latince kursları saatlik, haftalık ya da dönemlik ücretlerle fiyatlandırılır. Özel dersler daha pahalı olurken, grup dersleri daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Akademik Yabancı Dil Kursları her dönem çeşitli kampanyalar eşliğinde sizlere en uygun ödeme koşullarını oluşturarak Latince Kursu Fiyatları konusunda bütçe dostu bir dil eğitimi imkanı sunmaktadır. Eğitim modellerimiz ve fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ana sayfamızda bulunan telefon numaramızdan bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

En İyi Latince Kursu Tavsiye

En iyi Latince Kursu Tavsiye araştırmalarında her platformda adından sıkça söz ettiren Akademik Yabancı Dil Kursları, sizlere en nitelikli en kapsamlı Latince eğitimini İstanbul, Beşiktaş, Kadıköy, Bursa, Eskişehir, İzmir Kampüslerinde sunmaktadır.

Siz de tarihe ışık tutmuş ve tüm bilimlerin ilerlemesine katkı sağlayan Latinceyi öğrenmek istiyor ya da var olan Latince bilginizi genişletmek istiyorsanız eğitim programlarımıza geç kalmadan dahil olabilir ve kendinizi bu alanda kısa bir sürede geliştirebilirsiniz. British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili sınav merkezi olan kurumumuz her yıl binlerce öğrenciye yeni bir dil kazandırmakla birlikte, kariyer kazanmalarına katkı sağlıyor.

Sunduğu benzersiz dil eğitimlerini Londra Merkezli The Academic Publishing Yayınevi kaynakları ile taçlandıran Akademik Yabancı Dil Kursları tüm dünya dillerinde dil eğitimi sunmaktadır. Yerli ve yabancı olmak üzere akademisyen kökenli eğitmenlerden oluşan kadromuz, VIP Sınıflarımız , teknolojik dersliklerimiz ve çeşitli imkanlarımızla sizleri hayallerinize kavuşturuyoruz.

Sürekli globalleşen ve küreselleşen dünyada kendinize akademik ve mesleki yaşamınızda artı değerler kazandırmak istiyorsanız Latince programlarımıza dahil olabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunduğumuz seviye tespit sınavından sonra tamamen size özgü, ilerlemenizi esas alan eğitim modellerimizle bire bir eğitim alıyor gibi faydalanabilirsiniz. Ayrıca belli başlı sebeplerden ötürü dahil olamadığınız dersleri Türkiye’de ilk defa dil okulumuz tarafından oluşturulmuş Canlı Stüdyolardan Online bir şekilde alabilirsiniz.

Latince Kursu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz 0850 305 05 16 numaralı hattımızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz. 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder