En İyi Nitelikli Almanca Kursu

Akademik Batı Dilleri ile Almanca dil eğitimini tecrübeli öğretmenler yardımıyla, seviyenize uygun eğitim müfredatı ile kısa sürede başarılı sonuçlar alabilir ve Almanca dil yetkinliğinizi geliştirebilirsiniz.

Almanca eğitimlerimiz Avrupa Dil Portföyünün Biçim ve İşlevidoğrultusunda aşağıda yer alan yetkinlikleri öğrenciye katmayı hedefler:

  • Dinleme
  • Okuma
  • Karşılıklı Konuşma (Dialog)
  • Sözlü Anlatım (Monolog)
  • Yazılı Anlatım

 

Anfänger A1,1 + A1.2 = A1 (Kişisel kullanıcı)  Başlangıç Seviyesi

A1 Almanca Kursu

Bu seviyede, almanca öğrenmeye sıfırdan başlayan öğrenciler almanca dil bilgisini temel mantığını ve cümle yapılarını sistematik biçimde öğrenecekler.

Zorunlu olmamakla birlikte türkçe dil bilgisine hakim olmanız almanca gramerin mantığını anlamanıza katkı sağlayabilir. Öğrenciler kurs süresince ve sonunda “ Günlük hayatta iletişim, aile ilişkileri ve çevre, alışkanlıklar ve tercihler, geleceği planlama, geçmişi anlatma ” gibi konularda dinleme okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerilerini kazanacaklardır.

Bu kapsamlı programı tamamlayan öğrenci 124 saat  A1 seviyesine uygun yazılmış tüm metinleri okuyup anlayabilecek, basit mektuplar yada paragraflar yazabilecektir. Ayrıca bu seviyedeki kelimeleri doğru telaffuz etmeyi de öğreneceği için temel seviyede duyduğunu anlama ve doğru tonlama ile konuşma becerisine sahip olacaktır.

 

Anfänger mit Vorkenntnissen A 2.1 + A 2.2 = A2 (sosyal kullanıcı) 

A2 Almanca Kursu

Bu program öğrenciye günlük hayat ve olaylar, yaşanan deneyimler , giyim ve moda, sağlık ve beslenme , doğa ve çevre kuralları, bilim, sanat ve teknoloji, alışveriş, eğitim ve iş hayatı ile ilgili güncel konularda beceri kazandırmayı hedefler.

Bu seviyi başarıyla tamamlayan öğrenci, kişilerarası diyaloglar ve sohbetler, telefon görüşmeleri, market ve pazar konuşmaları gibi sosyal bilgi alışverişinde bulunması gerektiğini doğrudan öncelik alanları ile ilgili ifadeleri anlayabilir ve konuşmayı sürdürebilir.

Reklam, prospektüs, menü, tarife ve ilanları anlayabilir. Kişisel mektupları okuyabilir ve cevap yazabilir.

 

Mittelstufe B1.1 + B 1.2 = B1 (Bağımsız Kullanıcı) Orta Seviye

B1 Alman Kursu

B1 Seviyesi için hazırlanan program da hedef öğrenciye sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları daha iyi anlayabilecek, telaffuz yeteneğini kazanabilecek,  becerileri (dinleme,okuma,yazma,konuşma) etkin bir şekilde kullanabilecektir.

Bu programı başarı ile bitiren öğrenci bir konuşmayı başlatıp uygun şekilde sürdürüp sonlandırabilir dereceye erişecektir. Radyo ve televizyon yayınlarındaki güncel olayları ana hatları ile anlayabilir hedef dilin konuşulduğu ülkeye gittiğin de karşılaşılan durumların çoğunluğunun üstesinden gelebilir. Olayları, deneyimlerini, hayallerini, beklentilerini , isteklerini tanımlayabilir, planla ve düşünceleri sebeplendirebilir.

Fortgeschrittene b2.1 + b 2.2 = b2 (İleri Seviye Kullanıcı) 

B2 Almanca Kursu

Bu programı öğrenciye kendi uzmanlık alanı ile ilgili konuları somut ve soyut konulu metinleri ana hatları ile anlayabilecek bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefler.

Ayrıca söz konusu sınavlarda (Erasmus, Testdaf B2) karşımıza çıkabilecek gramer yapılarını önemli bir kısmını öğrenmemizi sağlar. Bu programı tamamlayan öğrenci ana dildeki konuşmacılarla çoğunlukla rahat bir şekilde diyalog kurabilir. 

Bir çok konuda ayrıntılı metinler yazılabilir, bir fikri yorumlayabilir artı ve eksilerini belirleyebilir dereceye erişecektir. 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Başarı Hikayelerimiz
1984'ten günümüze 40.000+ Öğrencimizin hikayesinde yer edinmenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder