Korece Kursu

Korece, Türkçe gibi, Ural-Altay Dilleri Teorisi’ne göre, Ural- Altay Dil Ailesi’nin Altay Kolu’ na mensup olan, sondan eklemeli bir dildir. Her iki dil de ünlü uyumu, sondan eklemelilik, cümlede özne-nesne-yüklem sıralaması ve dil bilgisel olarak cinsiyetsiz olması gibi güçlü benzerlikler göstermektedir. Bu yüzden Korece, Türkler için öğrenilmesi kolay ve dünyada popülerleşen Güney Kore kültürünü anlamaya yardımcı olan bir araçtır. İngilizce gibi diğer Batı dillerini öğrenememekten sıkılanlar Akademik Yabancı Dil Kurslarında Korece öğrenmeye başladıkları an diğer dilleri öğrenmeleri de hızlanacaktır. Eğitim materyalleri öğrencilerimiz için büyük öneme sahip olan kitaplardan oluşmaktadır. Öğrencilerimiz eğitim alırken hem eğlenip hem öğrenmektedirler. 

Dil okulumuza ait eğitim materyalleri sayesinde öğrencilerimiz Korece dilini kolaylıkla öğrenmeye başlamaktadırlar. Akademik Yabancı Dil Kursları kendi kaynaklarından da yararlanarak eğitimde fark yaratma amacına hizmet etmektedir. Öğrencilere düzenlenen deneme sınavları, kurumumuza ait çeşitli kaynaklar, testler sayesinde Korece dilinin öğrenilmesi hem daha zevkli hem de daha kolay olmakta, öğrencilerimiz başarılı bir şekilde hızla dili öğrenmektedirler. Akademik Dil Kursu nitelikli öğrenme metotlarıyla, eğitimlerimizde gerek eğitmen kadromuz gerekse ders mekanlarımız ve kullandığımız kaynaklarla bu dili en güzel şekilde öğrenebileceğiniz bir dil okuludur. Dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemiz ile sizlere bu hizmeti en iyi şekilde sunmaktayız. Öğrenci merkezli eğitim metodumuzla Akademik Yabancı Dil Kurslarında Korece dil kursu eğitimi fırsatını kaçırmayın

Temel Korece Kursu Eğitimleri

♦ Asya Dilleri Arasında Korecenin Yeri

♦ Korece Dil Bilgisi Konuları

♦ Korece Sözcük Bilgisi

♦ Kore Kültür ve Edebiyatı

♦ Kore Dilinin Tarihi

♦ Kore Alfabesi

♦ Hece Oluşturma Teknikleri

♦ Korece Okuma Bilgisi

♦ Korece Cümle Bitirme Ekleri

Korece Kursuna katılan öğrencilerimiz temel eğitimlerin sonunda Kore kültürü hakkında bilgi sahibi olurlar ve Asya coğrafyası konusunda entelektüel bilgi birikimleri artar. Kore dil yapısını verimli bir şekilde öğrenirler ve pratik alıştırmalarla Kore diline olan yatkınlıklarını artırırlar. Kore edebiyatı ve tarihi başta olmakla birlikte Kore toplumu hakkında detaylı bilgi sahibi olurlar. Temel seviyelerden sonraki süreçlerde öğrencilerimiz Korece dilinde uzmanlaşarak seviyelerini yükseltirler.

Korece A1 Seviye

Korece A1 Seviyesi öğrencinin Korece konuştuğu kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Korecede bilinen günlük ifadeleri 4 Temel beceri olan dinleme, okuma, yazma, konuşma edimini pekiştirmeyi hedeflemektedir. Konu başlıkları genelde sosyal yaşam, eylemler, tarifler ve belli başlı gündelik durumların izahı şeklindedir.

Korece A2 Seviye

Koece A2 Seviyesinde öğrencilerimiz 4 temel beceride Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme yetilerini zenginleştirirler. Temel seviyeden daha üst noktada gündelik konuşmaları daha üst seviyede gerçekleştirebilirler ve daha spesifik konularda ilerleme gösterebilirler. Temel seviyede gündelik konuşmalarda ve zorlanılan sözcüklerde öğrencilerin pratik gücü ve kelime haznesi genişler.

Korece A1 ve A2 seviyelerinde eğitimlerimiz ve akademisyen kökenli eğitmenlerimiz sayesinde kısa sürede Korece bilginizi genişletebilirsiniz ve sonrasında Korece B1, Korece B2, Korece C1, Korece C2 üst düzey seviyelerde eğitim alarak kısa bir sürede etkili bir şekilde Korece öğrenebilirsiniz.

Korece B1 Seviye

Korece B1 Seviyesindeki bir kişi gündelik standart konuşmaların birçoğunu kolaylıkla anlar ve bu konuşmalara cevap verebilir.

Korece B2 Seviye

Korece B2 Seviyesinde öğrenci somut ve soyut konulardaki karmaşık metinlerin içeriğini ve etkili olduğu alanlardaki konuları kavrar. Normal bir sohbette çok fazla zorlanmadan spontane ve akıcı bir şekilde anlaşır.

Korece C1 seviye

Karmaşık ve zengin içerikli metinleri Korece C1 Seviyesindeki bir kişi anlar ve mantıksal bağlantılar kurar. Akıcı bir şekilde kendini ifade eder.  Konuşurken sözcük aramaya gerek duymaz.

Korece C2 seviyesi

Korece C2 Seviyesindeki biri duyduğu ve okuduğu her şeyi zorluk çekmeden anlar. Yazılı ve sözlü kaynakları kolaylıkla tarayabilir, özet çıkarabilir ve farklı konularla ilişkilendirebilir.

Korece Öğrenmenin Faydaları

Korece, dünya genelindeki şirketlerin Kore ofisleri ve fabrikaları gibi Korece konuşan işyerlerinde çalışma fırsatları sunar. Ayrıca Korece öğrenmek, Kore'nin zengin kültürü ve tarihini daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Kore'yi ziyaret ettiğinizde, Korece bilmeniz, yerel halkla iletişim kurmanıza ve Kore kültürüne daha iyi bir şekilde adapte olmanıza katkı sağlar.Korece öğrenmek, Kore'de eğitim alma fırsatlarına sahip olmanızı sağlar. Bu şekilde Kore’de Üniversite okumak isteyen bireyler daha kolay bir öğretim hayatı geçirirler.Korece öğrenmek, Koreli insanlarla daha iyi bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur. Korece bilen insanlarla tanışarak iletişim ağınız genişler. Korece öğrenmek beyin fonksiyonlarını geliştirmeye katkı sağlar ve dil öğrenme süreci, özgüveninizi ve öz disiplininizi çoğaltır. Günümüzde Korece öğrenmek, Kore kurumları ile iş yapmak isteyenler için, ticari anlaşmalar ve müzakereler sırasında karşılıklı anlayışı artırır ve başarıya ulaştırır. Özellikle batılı dillere benzemeyen gramer yapısı, yazımı ve telaffuzu ile farklı, yaratıcı bir dil öğrenme deneyimi sunar.

Tüm bu sebepler çerçevesinde, Korece öğrenmek kişisel, akademik ve mesleki fırsatlar için oldukça önemlidir.

Korece Kursunun Amacı

Akademik İnternational Korece kursu Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir kampüsleriyle bireylerin, Sosyal Yaşam, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri vb. disiplinlerde yaşam süreçlerinde ihtiyaç duydukları Akademik Korece becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim programları kapsamaktadır. Korece eğitimimizin amacı öğrencilerin Korece sözcük bilgisini artırmak, 4 temel beceride Listening, Speaking, Writing, Reading kendi alanlarında akademik seviyede yükselmek, öğrencilerin Kore dili alanında tüm sahalarda etkin bir şekilde rol almalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin Kore dilinin esaslarını bilimsel ve biçimsel bir şekilde kavramalarını sağlayarak sosyal ve mesleki yaşamlarında dil becerilerini artırmayı hedefliyoruz.

British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan dil okulumuz bu bağlamda sizlere en kapsamlı en nitelikli dil eğitimini sunmaktadır. VIP sınıflarımız, Canlı Stüdyo ortamında Online telafi ders seçeneğimiz, akademisyen kökenli yerli ve yabancı eğitmenlerimiz, Londra Merkezli The Academic Publishing Yayınevi kaynaklarımız ile sizlere Türkiye’de harika bir eğitim fırsatı sunuyoruz.

Erken dönem kayıt kampanyalarımız ve uygun ödeme koşullarından yararlanmak için bizi hemen arayın !

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder