TELC Kursu

Avrupa Dil Sertifikaları anlamına gelen TELC The European Language Certificates ifadesinin kısaltmasıdır. Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) yönetmeliğine göre hazırlanan TELC GMBH Alman Halk Eğitim Merkezleri Birliği (DVV E.V.)’nin bir kuruluşudur ve 10 farklı dilde sınav düzenleyip sertifika süreçlerini yönetmektedir. 1960 yılından beri varlığını sürdüren TELC her geçen gün uzmanlaşarak prestijini artırmaya devam etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına birçok aday kazandıran TELC köklü geçmişi ile birlikte saygınlığı olan en çok tercih edilen yeterlilik sınavlarından biridir. TELC bilimsel yeniliklere ve çağdaş gelişmelere ayak uyduran Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkeler tarafından da kabul edilen bir testtir.

Yurt dışında üniversite okumak ve akademik kariyer gerçekleştirmek isteyen bireylerin başvuru yaparken yabancı dil yeterlilik belgesi sunmaları istenmektedir. Bu sebeple uluslararası geçerliliğe sahip bir yeterlilik belgesi unmak oldukça önemlidir.

Giderek küreselleşen dünyamızda farklı ülkede eğitim almak ya da yaşamak için yurt dışı kurumlarına müracaat eden insan sayısı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda her ülke ve kuruluşun kontenjan-kabul durumu farklılıklar gösterebilmektedir. İlgili kurum veya ülke başvuru oranına göre kabul kriterlerinde değişiklikler yapabilmektedir. Fakat iyi bir TELC puanı ile istediğiniz hedeflere doğrudan ulaşma ihtimaliniz çok yüksek. TELC sınavını diğer yabancı dil sınavlarından ayıran birçok özellik vardır : 

♦ TELC yeterlilik belgesi süresiz geçerliliğe sahiptir.

♦ Dünya çapında kabul edilen AOÖÇ Seviyelerine uygun bir sınavdır.

♦ ÖSYM ve YÖK tarafından kabul edilmektedir.

♦ Sınav tarihlerinin esnek ve sık bir şekilde düzenlenmesi kolaylık sağlar.

♦ TELC Sınavında bir alanda başarısız olduğunda tüm sınavı tekrar etmeniz gerekmez.

♦ YDS Almanca eşdeğerliliğe sahir bir testtir.

♦ Dünya çapında birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen bir sınavdır.

♦ 10 Farklı dilde sınav içeriği bulunan bir uygulamadır.

♦ TELC Sınavına katılım sayısı kısıtlaması yoktur.

♦ Dünya üzerinde 3500’den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

TELC Sınavına hazırlanmadan önce bu uygulamanın yapısına, sınav bölümlerine ve konularına hakim olmak oldukça önemlidir. Bu analiz ve bilgi bireye zaman kazandırmakla birlikte üstünde durması gereken konuları açık etmeye yarar. Başarıya ulaşabilmek için tüm seviye gruplarında yeterli bir yabancı dil bilgisine ihtiyaç vardır. Bursa Nilüfer TELC Kursu Türkiyedeki tüm şubeleri ile sizlere en nitelikli TELC Kursu eğitimini sunmaktadır.

Bursa, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Eskişehir TELC Kursu ile birlikte tüm seviyelerde en üst düzeyde başarı elde edebilirsiniz.

TELC A1 Deneme Sınavı

TELC A1 deneme sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki kısımdır. 65 dakika süren yazılı sınav bölümü biter bitmez sözlü sınav yapılır.

TELC A1 Junior Sınavı

Junior deneme sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden meydana gelmektedir. 40 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınava geçilir.

TELC A2 Seviye Sınavı

TELC A2 Sınavı da iki aşamadan oluşur. 70 dakika süren yazılı sınavdan sonra herhangi bir ön hazırlık olmadan sözlü sınava devam edilir.

TELC A2 Schule Deneme Sınavı

TELC A2 Schule sınavı da 2 kısımdan oluşmaktadır : Sözlü ve yazılı. 80 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınav yapılmaktadır.

Not: Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 15 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde de olabilir farklı bir günde de olabilir.

TELC B1 Deneme Sınavı

TELC B1 Sınavı iki kısımdan oluşmaktadır: Sözlü ve yazılı. 2 saat 30 dakika süren yazılı bölümden sonra sözlü sınava geçilir.

NOT : Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 20 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde gerçekleşebileceği gibi farklı günde de gerçekleşebilir.

TELC B1 Schule Deneme Sınavı

TELC B1 Schule sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümden ibarettir. 2 saat 30 dakika süren yazılı sınavdan sonra 20 dakikalık bir hazırlık süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde yapılabilir.

TELC B2 Deneme Sınavı

TELC B2 Sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. 2 saat 20 dakika süren yazılı sınavdan sonra adaya 20 dakikalık hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2+ Beruf Deneme Sınavı

TELC B2+ Beruf sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümde gerçekleştirilir. Bu sınavda 3 saat süren yazılı bölümden sonra adaya 20 dakika hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınav gerçekleştirilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

TELC B2-C1 Medizin sınavı iki farklı bölümden oluşur : Sözlü ve yazılı. Yazılı sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Not: Sözlü ve yazılı sınav aynı gün yapılabileceği gibi farklı günlerde de yapılabilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

Yazılı ve Sözlü olmak üzere TELC B2-C1 Medizin Sınavı iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat sürdükten sonra verilen 10 dakika ara akabinde sözlü sınava geçilir. Bu sınavda sözlü ve yazılı olarak farklı günlerde yapılabilir.

TELC Medizin FSP Sınavı

TELC Medizin FSP Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır. Sözlü Sınav Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği tarafından belirlenen 3 aşamadan oluşmaktadır. Sözlü Sınavdan önce 20 dakika hazırlık süresi verilir.

TELC C1 Deneme Sınavı

Bu sınavda yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C1 Hoshschule Sınavı

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C2 Deneme Sınavı

C2 Sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı kısım 4 saat 10 dakika sürmektedir. Bu sınavdan sonra adaya 20 dakikalık bir müsaade verilir ve sonrasında sözlü sınava geçilir. Sözlü ve yazılı sınavlar aynı günde ya da farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC Sınav İçerikleri

TELC Testi  yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümdür. TELC Sınavı için kaydınızı bulunduğunuz bölgeye yakın bir TELC sınav merkezini arayarak veyahut mail atarak yaptırabilirsiniz. Sınav merkezlerinin web sitelerinden de güncel Telc sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz. Sınavın yazılı bölümü yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir. Sözlü sınavlar yazılı sınavın olduğu gün ya da fakrlı bir günde yapılabilmektedir. Bu noktada yazılı sınavdan elde ettiğiniz puan ve sözlü sınavdan elde edeceğiniz puana göre tamamından başarılı olduysanız Telc-b2 ya da c1 gibi skorlar elde edebilirsiniz.  TELC Sınav Sonuçları Frankfurt Telc genel merkezinden yaklaşık 2 ay sonunda gelmektedir. Eğer başarısız olduğunuz bir alan varsa sonraki sınavda yalnızca o alan sınavını gerçekleştirebilirsiniz.

TELC Sınav Merkezleri

TELC SINAV MERKEZLERİ
İL SINAV MERKEZİ
İstanbul Avrupa Dil Kültür Merkezi
İstanbul Deutschmitspring Verlag
İstanbul İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
İstanbul İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi
İstanbul Uni Nachhilfe SSN Eğitim
Ankara ANKA Sprachschule
Ankara Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezi
Ankara Çankaya Başkent Halk Eğitim Merkezi
Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Antalya Muratpaşa Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi
İzmir DAS Akademie-Deutsche Akademie für Sprachen
Trabzon Trabzon Merkez Halk Eğitim Merkezi

12 yaşını geçmiş, Almanya’da eğitim almak ya da yaşamak isteyen, iş başvurusunda bulunan veya yabancı dil seviyesini öğrenmek isteyen herkes sınava katılım gösterebilir. 

2023 TELC Sınav Tarihleri

TELC SINAV TARİHLERİ 2023
SEVİYE SINAV TARİHİ
A1-A2-B1 06.06. 2023
A1-A2-B1 13.06.2023
A1-A2-B1 20.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 21.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 22.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 07.07.2023
A1-A2-B1 08.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 11.07.2023
A1-A2-B1 12.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 18.07.2023
A1-A2-B1 19.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 26.07.2023
A1-A2-B1 27.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 01.08.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 08.08.2023

Bursa Nilüfer Fsm TELC Kursu ile birlikte sizi hayallerinize ulaştıracak olan bir sınav programına dahil olabilir ve başarıya tek seferde ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer şubelerimizde de Beşiktaş TELC Kursu, Kadıköy TELC Kursu, İzmir TELC Kursu, Eskişehir TELC Kursu ile kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Kapsamlı Diğer Eğitim Programlarımız
Mesaj Gönder