Ön Bilgi Formu
Vade farksız 6 Taksit İmkanını Kaçırma
Detaylı bilgilendirme için formu doldurunuz.
TELC Kursu

TEL Kursu her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışı hayallerine ulaştıran ve kariyer kazandıran bir eğitim planı sunmaktadır. Dünya üzerinde her geçen gün otoritesini artıran TELC Sınavı prestijli ülkelerde ve üniversitelerde kabul edilen etkili bir sınavdır.

Avrupa Dil Sertifikaları anlamına gelen TELC The European Language Certificates ifadesinin kısaltmasıdır. Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) yönetmeliğine göre hazırlanan TELC GMBH Alman Halk Eğitim Merkezleri Birliği (DVV E.V.)’nin bir kuruluşudur ve 10 farklı dilde sınav düzenleyip sertifika süreçlerini yönetmektedir. 1960 yılından beri varlığını sürdüren TELC her geçen gün uzmanlaşarak prestijini artırmaya devam etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına birçok aday kazandıran TELC köklü geçmişi ile birlikte saygınlığı olan en çok tercih edilen yeterlilik sınavlarından biridir. TELC bilimsel yeniliklere ve çağdaş gelişmelere ayak uyduran Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkeler tarafından da kabul edilen bir testtir.

Yurt dışında üniversite okumak ve akademik kariyer gerçekleştirmek isteyen bireylerin başvuru yaparken yabancı dil yeterlilik belgesi sunmaları istenmektedir. Bu sebeple uluslararası geçerliliğe sahip bir yeterlilik belgesi unmak oldukça önemlidir.

Giderek küreselleşen dünyamızda farklı ülkede eğitim almak ya da yaşamak için yurt dışı kurumlarına müracaat eden insan sayısı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda her ülke ve kuruluşun kontenjan-kabul durumu farklılıklar gösterebilmektedir. İlgili kurum veya ülke başvuru oranına göre kabul kriterlerinde değişiklikler yapabilmektedir. Fakat iyi bir TELC puanı ile istediğiniz hedeflere doğrudan ulaşma ihtimaliniz çok yüksek. TELC sınavını diğer yabancı dil sınavlarından ayıran birçok özellik vardır : 

♦ TELC yeterlilik belgesi süresiz geçerliliğe sahiptir.

♦ Dünya çapında kabul edilen AOÖÇ Seviyelerine uygun bir sınavdır.

♦ ÖSYM ve YÖK tarafından kabul edilmektedir.

♦ Sınav tarihlerinin esnek ve sık bir şekilde düzenlenmesi kolaylık sağlar.

♦ TELC Sınavında bir alanda başarısız olduğunda tüm sınavı tekrar etmeniz gerekmez.

♦ YDS Almanca eşdeğerliliğe sahir bir testtir.

♦ Dünya çapında birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen bir sınavdır.

♦ 10 Farklı dilde sınav içeriği bulunan bir uygulamadır.

♦ TELC Sınavına katılım sayısı kısıtlaması yoktur.

♦ Dünya üzerinde 3500’den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

TELC Sınavına hazırlanmadan önce bu uygulamanın yapısına, sınav bölümlerine ve konularına hakim olmak oldukça önemlidir. Bu analiz ve bilgi bireye zaman kazandırmakla birlikte üstünde durması gereken konuları açık etmeye yarar. Başarıya ulaşabilmek için tüm seviye gruplarında yeterli bir yabancı dil bilgisine ihtiyaç vardır. Bursa Nilüfer TELC Kursu Türkiyedeki tüm şubeleri ile sizlere en nitelikli TELC Kursu eğitimini sunmaktadır.

Bursa, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Eskişehir TELC Kursu ile birlikte tüm seviyelerde en üst düzeyde başarı elde edebilirsiniz.

TELC A1 Deneme Sınavı

TELC A1 deneme sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki kısımdır. 65 dakika süren yazılı sınav bölümü biter bitmez sözlü sınav yapılır.

TELC A1 Junior Sınavı

Junior deneme sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden meydana gelmektedir. 40 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınava geçilir.

TELC A2 Seviye Sınavı

TELC A2 Sınavı da iki aşamadan oluşur. 70 dakika süren yazılı sınavdan sonra herhangi bir ön hazırlık olmadan sözlü sınava devam edilir.

TELC A2 Schule Deneme Sınavı

TELC A2 Schule sınavı da 2 kısımdan oluşmaktadır : Sözlü ve yazılı. 80 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınav yapılmaktadır.

Not: Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 15 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde de olabilir farklı bir günde de olabilir.

TELC B1 Deneme Sınavı

TELC B1 Sınavı iki kısımdan oluşmaktadır: Sözlü ve yazılı. 2 saat 30 dakika süren yazılı bölümden sonra sözlü sınava geçilir.

NOT : Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 20 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde gerçekleşebileceği gibi farklı günde de gerçekleşebilir.

TELC B1 Schule Deneme Sınavı

TELC B1 Schule sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümden ibarettir. 2 saat 30 dakika süren yazılı sınavdan sonra 20 dakikalık bir hazırlık süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde yapılabilir.

TELC B2 Deneme Sınavı

TELC B2 Sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. 2 saat 20 dakika süren yazılı sınavdan sonra adaya 20 dakikalık hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2+ Beruf Deneme Sınavı

TELC B2+ Beruf sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümde gerçekleştirilir. Bu sınavda 3 saat süren yazılı bölümden sonra adaya 20 dakika hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınav gerçekleştirilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

TELC B2-C1 Medizin sınavı iki farklı bölümden oluşur : Sözlü ve yazılı. Yazılı sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Not: Sözlü ve yazılı sınav aynı gün yapılabileceği gibi farklı günlerde de yapılabilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

Yazılı ve Sözlü olmak üzere TELC B2-C1 Medizin Sınavı iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat sürdükten sonra verilen 10 dakika ara akabinde sözlü sınava geçilir. Bu sınavda sözlü ve yazılı olarak farklı günlerde yapılabilir.

TELC Medizin FSP Sınavı

TELC Medizin FSP Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır. Sözlü Sınav Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği tarafından belirlenen 3 aşamadan oluşmaktadır. Sözlü Sınavdan önce 20 dakika hazırlık süresi verilir.

TELC C1 Deneme Sınavı

Bu sınavda yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C1 Hoshschule Sınavı

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C2 Deneme Sınavı

C2 Sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı kısım 4 saat 10 dakika sürmektedir. Bu sınavdan sonra adaya 20 dakikalık bir müsaade verilir ve sonrasında sözlü sınava geçilir. Sözlü ve yazılı sınavlar aynı günde ya da farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC Sınav İçerikleri

TELC Testi  yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümdür. TELC Sınavı için kaydınızı bulunduğunuz bölgeye yakın bir TELC sınav merkezini arayarak veyahut mail atarak yaptırabilirsiniz. Sınav merkezlerinin web sitelerinden de güncel Telc sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz. Sınavın yazılı bölümü yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir. Sözlü sınavlar yazılı sınavın olduğu gün ya da fakrlı bir günde yapılabilmektedir. Bu noktada yazılı sınavdan elde ettiğiniz puan ve sözlü sınavdan elde edeceğiniz puana göre tamamından başarılı olduysanız Telc-b2 ya da c1 gibi skorlar elde edebilirsiniz.  TELC Sınav Sonuçları Frankfurt Telc genel merkezinden yaklaşık 2 ay sonunda gelmektedir. Eğer başarısız olduğunuz bir alan varsa sonraki sınavda yalnızca o alan sınavını gerçekleştirebilirsiniz.

TELC Sınav Merkezleri

TELC SINAV MERKEZLERİ
İL SINAV MERKEZİ
İstanbul Avrupa Dil Kültür Merkezi
İstanbul Deutschmitspring Verlag
İstanbul İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
İstanbul İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi
İstanbul Uni Nachhilfe SSN Eğitim
Ankara ANKA Sprachschule
Ankara Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezi
Ankara Çankaya Başkent Halk Eğitim Merkezi
Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Antalya Muratpaşa Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi
İzmir DAS Akademie-Deutsche Akademie für Sprachen
Trabzon Trabzon Merkez Halk Eğitim Merkezi

12 yaşını geçmiş, Almanya’da eğitim almak ya da yaşamak isteyen, iş başvurusunda bulunan veya yabancı dil seviyesini öğrenmek isteyen herkes sınava katılım gösterebilir. 

2023 TELC Sınav Tarihleri

TELC SINAV TARİHLERİ 2023
SEVİYE SINAV TARİHİ
A1-A2-B1 06.06. 2023
A1-A2-B1 13.06.2023
A1-A2-B1 20.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 21.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 22.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 07.07.2023
A1-A2-B1 08.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 11.07.2023
A1-A2-B1 12.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 18.07.2023
A1-A2-B1 19.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 26.07.2023
A1-A2-B1 27.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 01.08.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 08.08.2023

Bursa Nilüfer Fsm TELC Kursu ile birlikte sizi hayallerinize ulaştıracak olan bir sınav programına dahil olabilir ve başarıya tek seferde ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer şubelerimizde de Beşiktaş TELC Kursu, Kadıköy TELC Kursu, İzmir TELC Kursu, Eskişehir TELC Kursu ile kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Değerli Öğrencilerimizin Görüşleri ?
Öğrenci Yorumları
Öğrenci Deneyimleri - Emrecan Pamuk
Öğrenci Deneyimleri - Zeynep Şengül
Öğrenci Deneyimleri - Fatma Artuk
Akademik International Öğrenci Deneyimi

TEL Kursu her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışı hayallerine ulaştıran ve kariyer kazandıran bir eğitim planı sunmaktadır. Dünya üzerinde her geçen gün otoritesini artıran TELC Sınavı prestijli ülkelerde ve üniversitelerde kabul edilen etkili bir sınavdır.

Avrupa Dil Sertifikaları anlamına gelen TELC The European Language Certificates ifadesinin kısaltmasıdır. Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) yönetmeliğine göre hazırlanan TELC GMBH Alman Halk Eğitim Merkezleri Birliği (DVV E.V.)’nin bir kuruluşudur ve 10 farklı dilde sınav düzenleyip sertifika süreçlerini yönetmektedir. 1960 yılından beri varlığını sürdüren TELC her geçen gün uzmanlaşarak prestijini artırmaya devam etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına birçok aday kazandıran TELC köklü geçmişi ile birlikte saygınlığı olan en çok tercih edilen yeterlilik sınavlarından biridir. TELC bilimsel yeniliklere ve çağdaş gelişmelere ayak uyduran Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkeler tarafından da kabul edilen bir testtir.

Yurt dışında üniversite okumak ve akademik kariyer gerçekleştirmek isteyen bireylerin başvuru yaparken yabancı dil yeterlilik belgesi sunmaları istenmektedir. Bu sebeple uluslararası geçerliliğe sahip bir yeterlilik belgesi unmak oldukça önemlidir.

Giderek küreselleşen dünyamızda farklı ülkede eğitim almak ya da yaşamak için yurt dışı kurumlarına müracaat eden insan sayısı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda her ülke ve kuruluşun kontenjan-kabul durumu farklılıklar gösterebilmektedir. İlgili kurum veya ülke başvuru oranına göre kabul kriterlerinde değişiklikler yapabilmektedir. Fakat iyi bir TELC puanı ile istediğiniz hedeflere doğrudan ulaşma ihtimaliniz çok yüksek. TELC sınavını diğer yabancı dil sınavlarından ayıran birçok özellik vardır : 

♦ TELC yeterlilik belgesi süresiz geçerliliğe sahiptir.

♦ Dünya çapında kabul edilen AOÖÇ Seviyelerine uygun bir sınavdır.

♦ ÖSYM ve YÖK tarafından kabul edilmektedir.

♦ Sınav tarihlerinin esnek ve sık bir şekilde düzenlenmesi kolaylık sağlar.

♦ TELC Sınavında bir alanda başarısız olduğunda tüm sınavı tekrar etmeniz gerekmez.

♦ YDS Almanca eşdeğerliliğe sahir bir testtir.

♦ Dünya çapında birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen bir sınavdır.

♦ 10 Farklı dilde sınav içeriği bulunan bir uygulamadır.

♦ TELC Sınavına katılım sayısı kısıtlaması yoktur.

♦ Dünya üzerinde 3500’den fazla sınav merkezi bulunmaktadır.

TELC Sınavına hazırlanmadan önce bu uygulamanın yapısına, sınav bölümlerine ve konularına hakim olmak oldukça önemlidir. Bu analiz ve bilgi bireye zaman kazandırmakla birlikte üstünde durması gereken konuları açık etmeye yarar. Başarıya ulaşabilmek için tüm seviye gruplarında yeterli bir yabancı dil bilgisine ihtiyaç vardır. Bursa Nilüfer TELC Kursu Türkiyedeki tüm şubeleri ile sizlere en nitelikli TELC Kursu eğitimini sunmaktadır.

Bursa, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Eskişehir TELC Kursu ile birlikte tüm seviyelerde en üst düzeyde başarı elde edebilirsiniz.

TELC A1 Deneme Sınavı

TELC A1 deneme sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki kısımdır. 65 dakika süren yazılı sınav bölümü biter bitmez sözlü sınav yapılır.

TELC A1 Junior Sınavı

Junior deneme sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden meydana gelmektedir. 40 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınava geçilir.

TELC A2 Seviye Sınavı

TELC A2 Sınavı da iki aşamadan oluşur. 70 dakika süren yazılı sınavdan sonra herhangi bir ön hazırlık olmadan sözlü sınava devam edilir.

TELC A2 Schule Deneme Sınavı

TELC A2 Schule sınavı da 2 kısımdan oluşmaktadır : Sözlü ve yazılı. 80 dakika süren yazılı sınavdan sonra sözlü sınav yapılmaktadır.

Not: Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 15 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde de olabilir farklı bir günde de olabilir.

TELC B1 Deneme Sınavı

TELC B1 Sınavı iki kısımdan oluşmaktadır: Sözlü ve yazılı. 2 saat 30 dakika süren yazılı bölümden sonra sözlü sınava geçilir.

NOT : Bu sınavda yazılı sınav bitiminde adaya 20 dakika hazırlanması için süre verilmektedir. Sözlü ve yazılı sınav aynı günde gerçekleşebileceği gibi farklı günde de gerçekleşebilir.

TELC B1 Schule Deneme Sınavı

TELC B1 Schule sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümden ibarettir. 2 saat 30 dakika süren yazılı sınavdan sonra 20 dakikalık bir hazırlık süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde yapılabilir.

TELC B2 Deneme Sınavı

TELC B2 Sınavı sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. 2 saat 20 dakika süren yazılı sınavdan sonra adaya 20 dakikalık hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınava geçilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2+ Beruf Deneme Sınavı

TELC B2+ Beruf sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere 2 bölümde gerçekleştirilir. Bu sınavda 3 saat süren yazılı bölümden sonra adaya 20 dakika hazırlanma süresi tanınır ve sözlü sınav gerçekleştirilir.

Not : Sözlü ve yazılı sınav farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

TELC B2-C1 Medizin sınavı iki farklı bölümden oluşur : Sözlü ve yazılı. Yazılı sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Not: Sözlü ve yazılı sınav aynı gün yapılabileceği gibi farklı günlerde de yapılabilir.

TELC B2-C1 Medizin Sınavı

Yazılı ve Sözlü olmak üzere TELC B2-C1 Medizin Sınavı iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat sürdükten sonra verilen 10 dakika ara akabinde sözlü sınava geçilir. Bu sınavda sözlü ve yazılı olarak farklı günlerde yapılabilir.

TELC Medizin FSP Sınavı

TELC Medizin FSP Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır. Sözlü Sınav Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği tarafından belirlenen 3 aşamadan oluşmaktadır. Sözlü Sınavdan önce 20 dakika hazırlık süresi verilir.

TELC C1 Deneme Sınavı

Bu sınavda yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C1 Hoshschule Sınavı

Yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 3 saat 40 dakika sürer. Sözlü sınavdan önce 20 dakika hazırlık süreniz vardır. Sözlü sınav, yazılı sınavla aynı günde ya da farklı bir günde yapılabilir.

TELC C2 Deneme Sınavı

C2 Sınavı da sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Yazılı kısım 4 saat 10 dakika sürmektedir. Bu sınavdan sonra adaya 20 dakikalık bir müsaade verilir ve sonrasında sözlü sınava geçilir. Sözlü ve yazılı sınavlar aynı günde ya da farklı günlerde gerçekleşebilir.

TELC Sınav İçerikleri

TELC Testi  yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümdür. TELC Sınavı için kaydınızı bulunduğunuz bölgeye yakın bir TELC sınav merkezini arayarak veyahut mail atarak yaptırabilirsiniz. Sınav merkezlerinin web sitelerinden de güncel Telc sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz. Sınavın yazılı bölümü yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir. Sözlü sınavlar yazılı sınavın olduğu gün ya da fakrlı bir günde yapılabilmektedir. Bu noktada yazılı sınavdan elde ettiğiniz puan ve sözlü sınavdan elde edeceğiniz puana göre tamamından başarılı olduysanız Telc-b2 ya da c1 gibi skorlar elde edebilirsiniz.  TELC Sınav Sonuçları Frankfurt Telc genel merkezinden yaklaşık 2 ay sonunda gelmektedir. Eğer başarısız olduğunuz bir alan varsa sonraki sınavda yalnızca o alan sınavını gerçekleştirebilirsiniz.

TELC Sınav Merkezleri

TELC SINAV MERKEZLERİ
İL SINAV MERKEZİ
İstanbul Avrupa Dil Kültür Merkezi
İstanbul Deutschmitspring Verlag
İstanbul İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
İstanbul İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi
İstanbul Uni Nachhilfe SSN Eğitim
Ankara ANKA Sprachschule
Ankara Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezi
Ankara Çankaya Başkent Halk Eğitim Merkezi
Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Antalya Muratpaşa Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi
İzmir DAS Akademie-Deutsche Akademie für Sprachen
Trabzon Trabzon Merkez Halk Eğitim Merkezi

12 yaşını geçmiş, Almanya’da eğitim almak ya da yaşamak isteyen, iş başvurusunda bulunan veya yabancı dil seviyesini öğrenmek isteyen herkes sınava katılım gösterebilir. 

2023 TELC Sınav Tarihleri

TELC SINAV TARİHLERİ 2023
SEVİYE SINAV TARİHİ
A1-A2-B1 06.06. 2023
A1-A2-B1 13.06.2023
A1-A2-B1 20.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 21.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 22.06.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 07.07.2023
A1-A2-B1 08.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 11.07.2023
A1-A2-B1 12.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 18.07.2023
A1-A2-B1 19.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 26.07.2023
A1-A2-B1 27.07.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 01.08.2023
B2-C1-C1 HOCHSCHULE 08.08.2023

Bursa Nilüfer Fsm TELC Kursu ile birlikte sizi hayallerinize ulaştıracak olan bir sınav programına dahil olabilir ve başarıya tek seferde ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer şubelerimizde de Beşiktaş TELC Kursu, Kadıköy TELC Kursu, İzmir TELC Kursu, Eskişehir TELC Kursu ile kariyer yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

why
Sunduğumuz Avantajlar
Akademik International Yabancı Dil Okulları Öğrencilerine Sunmuş Olduğu Kapsamlı Ve Nitelikli Eğitim Avantajları
Uzman Kadro
Uzman Kadro
Akademik International Yabancı Dil Okulları, alanında uzman, yıllardır deneyimlediği yabancı dil eğitim tecrübesi ile nitelikli yabancı dil eğitimi sunmaktadır.
Online Ders
Online Ders
Türkiye'nin en interaktif, en kapsamlı online dil platformu Letslingo ile dilediğin zaman dilediğin yerde görüntülü ve sesli derslere katılım sağlayabilirsin.
Konuşma Kulüpleri
Konuşma Kulüpleri
İngilizce Speaking derslerimiz, günlük ve üst düzey İngilizce seviyelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Native hocalarımızla gerçekleştirilen derslerimizde farklı konuşma becerilerini geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli aktiviteler ve alıştırmalar yapılmaktadır.
Student Satisfaction
Student Satisfaction
Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 Quality Management Systems ve 10002:2018 Customer Satisfaction belgelerini almaya hak kazanarak sürdürülebilinir yabancı dil eğitim sistemini oluşturan, %97 öğrenci memnuniyeti sağlayan yabancı dil okulu.
Özgün Yayınlar
Özgün Yayınlar
Londra merkezli kurum öğrencilerimize özel yayınevimiz THE ACADEMIC PUBLISHING, Türk dil yapısına uygun olarak hazırlanmış özgün kaynaklar geliştirmiştir. Bu kaynaklar, Native yazarlar ve Türk dilbilimcileri tarafından ortaklaşa hazırlanmaktadır.
Neden Akademik International ?
Akademik International Kurslarını seçen siz değerli öğrecilerimiz için sunduğumuz eğitim avantajları
Nitelikli Dil Eğitimi

Türkiye'de ilk kez yetişkin öğrenciler için özel hazırladığı eğitim müfredatı ile fark yaratan yabancı dil okulumuz, yıllardır deneyimlediği yabancı dil eğitim tecrübesi, kuruma özgü yetişkin, lise ve çocuk grupları için ayrı ayrı oluşturulan yayınları, alanında uzman öğretmenleri ile speaking, reading, listening ve writing olmak üzere dört temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanarak İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca, İspanyolca ve 14 farklı dilde yabancı dil eğitimi vermektedir.

Seviyenize Uygun Yabancı Dil Programları

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen seviye belirleme sınavı sonucunda sizin için en uygun eğitim planlaması gerçekleştirilerek, temel seviyeden üst düzeye kadar dil bilimci hocalarımız tarafından hazırlanan yabancı dil eğitim müfredatı ile hedeflediğiniz dil seviyesine ulaşacaksınız.

4 Dil Becerisi Tam Öğrenme

Akademik Yabancı Dil Okulu olarak geçmişten günümüze  dil eğitiminde grammer merkezli anlatımının yabancı dil eğitiminin en büyük eksiiği olduğunu düşünmekteyiz.Bu sorunu ortadan kaldırmak adına müfredatımıza reading, listening, writing ve speaking becerilerini de ekleyerek homojen bir yabancı dil öğrenimi sağlamaktayız. Derslerimizde dil bilgisi kurallarına ek olarak, okuduğunu anlama, kelime, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma gibi çeşitli uygulamalarla İngilizce başta olmak üzere 14 farklı dilde dili bir bütün olarak öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aktüel Konular- Zengin İçerik

Dil öğrenimini dil bilgisi öğrenimi ile eş değer görmeyen yabancı dil okulumuzda dilde varan olan phrase, collocation, phrasal verb gibi kelime yapıları ve anlam bilim olarak adlandırılan semantics üzerine yoğunlaşan eğitimimizle dil becerinizi en üst seviyeye çıkartarak dilin kültürünü de okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizde sentezleyebilirsiniz.Dört becerinin birbirini destekleyici birbirine entregre olmuş eğitim içeriğimiz ile okuduğunu anlama,kelime, dil bilgisi gibi yazılı becerileri hem de dinleme ve konuşma gibi daha aktif şekilde kullanılan becerileri en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

İngilizce Kursu Eğitiminde Nasıl Bir Eğitim Sistemi Uyguluyorsunuz ?

Türkiye'de ilk kez yetişkin bireyler için yabancı dil müfredatı oluşturan kurumumuz demode olmuş yabancı dil eğitim müfredatlarının aksine her yaş gubu için özel eğitim müfredatı hazırlamaktadır. Londra merkezli The Academic Publishing  Yayınevine ait özgün kaynaklarında güncel, aktüel konular ele alınarak dil yetkinliliğiniz en üst seviyeye çıkartılır.

Gurur Tablomuz
Başarıya Ulaşan Öğrencilerimizle Gurur Duyuyoruz
IELTS
YDS
TOEFL
GOETHE
TestDaF
ÖSD
ITEP
ad soyad program puan
E**** Y***** IELTS 7.5
A**** G**** IELTS 8.0
G******* Y****** IELTS 7.5
T**** K****** IELTS 8.0
E**** Y****** IELTS 7.5
M**** Y***** IELTS 7.0
M**** A** IELTS 7.5
İ**** V***** IELTS 8.0
T**** V*** Ş*********** IELTS 7.5
ad soyad program puan
E**** K** YDS 91.25
M***** S******* YDS 90
M****** M******* YDS 81.75
A**** Y***** YDS 80
Y***** S**** S**** YDS 80
M**** D*** YDS 87.50
A**** A*** T**** YDS 78.75
H**** P*** YDS 91.25
Y******* S*** YDS 78.75
K**** K***** YDS 88.75
A**** S**** P***** YDS 78.75
H**** T**** YDS 83
ad soyad program puan
S***** Ü**** TOEFL 92
D**** B********** TOEFL 90
A*** A****** TOEFL 87
N*** B***** TOEFL 87
G**** H**** TOEFL 86
J**** H****** TOEFL 86
K***** H***** TOEFL 85
I**** T**** TOEFL 84
G***** H***** TOEFL 84
ad soyad program puan
S**** D**** Y****** GOETHE 92
F***** B***** GOETHE 86
Ç***** K** GOETHE 86
M****** A**** GOETHE 84
G**** Ö****** GOETHE 83
H***** P***** GOETHE 83
Ö**** A*** GOETHE 83
ad soyad program puan
A***** K*** A******* TestDaF B1
K**** İ***** TestDaF B2
S**** S***** TestDaF B2
A***** C** Ş*********** TestDaF B2
C***** E******* TestDaF C1
G***** İ******* TestDaF B2
ad soyad program puan
M***** A** Ş*********** ÖSD B2
Y**** Ç****** ÖSD C1
M***** A********* ÖSD B2
B***** R******** ÖSD C1
Y***** H**** ÖSD B2
M***** O********* C**** ÖSD C1
B***** S******* ÖSD B2
ad soyad program puan
A**** Y***** ITEP 4.2
A**** K******* ITEP 4.0
Ş**** A************ ITEP 4.5
O***** T*********** ITEP 4.7
L***** Y*********** ITEP 5.0
O*****F***** ITEP 4.8
Eğitim Programlarımız
Türkiye'nin En İyi ve En Nitelikli İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, IELTS, TOEFL, YDS, YKS-DİL, SAT, GMAT, PROFICIENCY, PTE, TOEIC, GOETHE, ÖSD, TESTDAF, TELC Kursu.
Öğrenme ve Konuşma Garantili Dil Eğitimi.
Alanında uzmanlaşmış eğitmenler ve kurum öğrencilerine özel yayınları ile dilediğin dili öğrenebilir, konuşabilirsin. Yüksek skor sahibi eğitmenlerimiz ile sınav odaklı uygulanan eğitimlerimiz ile zaman kaybetmeden hedef skoruna ulaşacaksın.
tüm programlar
Nitelikli İngilizce Kursları
Akademik Sınav Kursları
Diğer Dil Kursları
Prep Temel İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Prep Temel İngilizce Kursu

Prep Plus İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Prep Plus İngilizce Kursu

Academic Express Kursu Detaylı İncele click
Academic Express Kursu

Academic  İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Academic İngilizce Kursu

Academic Plus Kursu Detaylı İncele click
Academic Plus Kursu

İngilizce Özel Ders Detaylı İncele click
İngilizce Özel Ders

Genel İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Genel İngilizce Kursu

Kurumlara Özel / Kurumsal İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Kurumlara Özel / Kurumsal İngilizce Kursu

YDS Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YDS Hazırlık Kursu

Akademik İngilizce Detaylı İncele click
Akademik İngilizce

YÖKDİL Sınavı Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YÖKDİL Sınavı Hazırlık Kursu

YKS-DİL (YDT) Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YKS-DİL (YDT) Hazırlık Kursu

TOEFL Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
TOEFL Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
IELTS Hazırlık Kursu

TOEIC Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
TOEIC Hazırlık Kursu

Hazırlık Atlama Kursu - Proficiency Detaylı İncele click
Hazırlık Atlama Kursu - Proficiency

Tercüme Hizmeti Detaylı İncele click
Tercüme Hizmeti

İş İngilizcesi Detaylı İncele click
İş İngilizcesi

Ortaokul İngilizce (Kids) Detaylı İncele click
Ortaokul İngilizce (Kids)

Lise İngilizce (Teens) Detaylı İncele click
Lise İngilizce (Teens)

Havacılık İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Havacılık İngilizce Kursu

ITEP Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
ITEP Hazırlık Kursu

ÖSD Almanca Dil Sertifikası Kursu Detaylı İncele click
ÖSD Almanca Dil Sertifikası Kursu

Almanca Goethe Sınavı Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
Almanca Goethe Sınavı Hazırlık Kursu

TestDAF Almanca Kursu Detaylı İncele click
TestDAF Almanca Kursu

BULATS Kursu-Linguaskill Business Detaylı İncele click
BULATS Kursu-Linguaskill Business

TORFL Kursu Detaylı İncele click
TORFL Kursu

CILS Kursu Detaylı İncele click
CILS Kursu

TELC Kursu Detaylı İncele click
TELC Kursu

Öğrencilerimizin Görüşleri
Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200+ öğrencimizin %97 öğrenci memnuniyeti oranı ile yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...

Bursa da ingilizce kursu arayan öğrenciler için tavsiye edebileceğim tek ingilizce kursu diyebilirim

Öktem YARASEL
Öktem YARASEL
Eczacı / YDS

Çok profesyonel bir ekip, kaliteli eğitim.

Aslı DUMAN
Aslı DUMAN
Asker / IELTS

Yıllardır İngilizce eğitimi alıyordum, alışıla gelmiş kur sistemi uygulamayan tek dil kurumu olabilir. Üniversite sistemli bir eğitim anlayışları var benim gibi ileri dönük tam bir lisan edinmek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Samet ERSOY
Samet ERSOY
Bankacı /Akademik 1

Hukuk okuyan biri olarak derslerim çok ağır. İngilizce eğitimi almam gerektiğinide biliyordum. Akademiyi görene kadar bu kadar ileriye dönük kaliteli bir eğitim alabildiğim için çok memnunum.

Bircan ARAS
Bircan ARAS
Avukat- Akademik 1

Utku hocamın oldukça dolu geçen derslerimiz, konuya hakimiyeti ve muhteşem insan ilişkileri konusunda takdir ediyorum. Hocamdan sadece ingilizce dersi değil samimi bir arkadaş sevecenliği bulduğum için çok teşekkür ederim.

Özkan KÜÇÜKKAYA
Özkan KÜÇÜKKAYA
Satın Alma Müdürü / Akademik 2

Başlangıç seviyesinde başlamış biri olarak şuan işim gereği ingilizce sunum yapabiliyor ve konuşabiliyor olmamı hiç şüphesiz akademik dil kursu ailesine borçluyum. Teşekkürler.

Buket AYDEMİR
Buket AYDEMİR
Pazarlamacı / Akademik 1

Bu kursla tanışmadan öne farklı bir kursa gitmiştim, ne kadar boşa zaman geçirdiğimi anladım. Baştan sona kadar keşke dediğim hiçbir şey olmadı. Öznur hocanın açıklayıcı anlatımı ve anlamadığımız noktalardaki sabrı için teşekkürler.

Miray BURSALI
Miray BURSALI
Akademisyen / Akademik 2

Yabancı dile olan önyargılarımı yıkıp yaklaşık bir yıl içinde hem yazma ve konuşma alanında kaydettiğim yolu görünce şaşırdığım bir kurum.

Abdültalip ÖZKAN
Abdültalip ÖZKAN
Mimar / Akademik 1

Kurumun gayet kalitesi bahsedildiğinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Öğretmenler belli bir dönemin yurt dışında geçirmiş ve ezberci öğrenim dışında ders işleniyor ayrıca çok cana yakınlar.herkese teşekkür ediyorum

Sevil TOPUZ
Sevil TOPUZ
Tasarımcı / Akademik 2

Hümeyra hoca çok sevecan, enerjik ve sabırlıydı onun derslerinde hiç yabancılık çekmedim. Öznur hocanın dersi ise akıcı , anlaşılırdı. İngilizcemi ilerletmem de çok faydası olduğunu düşünüyorum.

Rabia KOZ
Rabia KOZ
Psikolog / Hazırlık Plus

Bugüne kadar birçok kursa gittim, en çok fayda gördüğüm bu kurs oldu. Kısa sürede kendime olan inancım arttı YDS noktasında. Utku hoca sayesinde ihtiyacım olan YDS puanını aldım.

Tolga ARAS
Tolga ARAS
Yüksek Lisans Öğrencisi / YDS

Kurumun gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum, öğretmenler belli dönemlerini yurtdışında geçirmiş ve ezberci öğrenim dışında ders işleniyor.ayrıca çok yakınlar.

Erdal GÜNEŞ
Erdal GÜNEŞ
Öğrenci / Hazırlık

Yüksek lisanstan hocamın referansıyla duymuştum ve araştırmalarım doğrultusunda kuruma kayıt yaptırdım ve gerçekten bahsedildiği gibi nitelikli öğretmenlere ve doyurucu yayınlara sahip olduğunu deneyimledim, herkese tavsiye ederim, teşekkürler.

Dilara SEVGİN
Dilara SEVGİN
Hukuk Y. Lisans Öğr. / Akademik 1

Öğrencilerle özel olarak ilgilenen özel bir kurum. Gerektiğinde gerekli esneklik sağlanıyor.

Ali MERİÇ
Ali MERİÇ
Endüstri Müh. / Hazırlık Plus

akademik yabancı dil kursu en iyi ingilizce okuludur gerek ilgi ve tecrübesiyle gerekse iyi bir eğitim kalitesi ile öncü bir okul

Berke DUMAN
Berke DUMAN
YDS

Utku hocam ile dersler bir farklı ömür boyu dil öğrenebilirim.

Ayşe ALIM
Ayşe ALIM
YDS-TOEFL

Tesdaf kadar zor bir sınavda iş yoğunluğuma göre çalışma planlarımdan dersimi programlamaya kadar her alanda bana yardımcı olan ve almanca dil seviyemi akademik seviyeye tamamlayan akademiğe selamlar olsun.

Celal KARCI
Celal KARCI
Mühendis-Hazırlık Plus

Yetişkinlere özgü eğitim içeriğiyle ilgimi çekmişti ve kayıt yaptırmıştım.şuan ise yüksek lisansımı yurt dışında tamamlamak için yine akademik dil kursu ielts eğitimi alıyorum. Her şey için teşekkürler.

Zehra AÇIKÖZ
Zehra AÇIKÖZ
Bankacı / IELTS Eğitimi
Öğrencilerimiz Ne Dedi ?
Öğrenci Yorumları
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Emrecan Pamuk
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Zeynep Şengül
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Fatma Artuk
WATCH NOW!
Akademik International Öğrenci Deneyimi
WATCH NOW!
The Best Language School of Europe
Award 1
Award 2
Award 3
Award 4
Award 5
Award 6
Award 7
Award 8
Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkürler
Turkish Airlines
Turkcell
İşkur
Kosgeb
Kyocera
Sağlık Bakanlığı
İş Bankası
TRT
Ticaret Bakanlığı
Akademik Koleji
British Council - IELTS
qnb