CILS Kursu

CILS, İtalyanca dil yeterliliğinin uluslararası kabul görmüş bir sertifikası olan "Certificazione di Italiano come Lingua Straniera" anlamına gelmektedir. İtalyanca dilbilgisi bilgisini ölçen yeterliliğini teyit eden, uluslararası geçerliliğe sahip olan önemli bir belgedir. İtalyanca dilini en kısa sürede geliştirmek isteyen adaylar için ve aynı zamanda kursun bitiminde İtalyanca dil yeterliliğini gösteren uluslararası geçerliliğe sahip bir belgeye sahip olmak isteyen adayların tercih ettiği bir kurstur.

İtalyan Konsolosluğu, İtalyanca lisans ya da yüksek lisans eğitimi talep eden öğrenciler en az B2 yeterliliği beklemektedir. İtalyan Konsolosluğu dil belgesinin bulunmasını zorunlu yeterlilik olarak kabul etmektedir. Eğitimi İngilizce dili üzerinden düşünen bireyler için böyle bir belge şartı aranmamaktadır. CILS sınavı altı seviyeden oluşmaktadır. A1-A2-B1-B2-C1-C2 şeklinde sınıflandırılmaktadır. Tüm seviyeler içinde okuma, dinleme, yazma, konuşma becerileri üzerinden uygulanmaktadır.

CILS Kursu ile daha önce İtalya’da bulunan İtalya’nın kültürünü almış olan eğitmenler tarafından eğitim uygulanarak eğitimin hedefi İtalyanca dil yapısının öğrenilmesini sağlayarak; kaynaklarla birlikte eksiklikler kapatılması sağlanarak ; sınava yönelik spesifik eğitim şeklinde sınav formatına uygun olarak eğitim programları uygulanmaktadır.

CILS Sınavı Nedir ?

İtalyanca adıyla Certificazione di Italiano come Lingua Straniera (Certification of Italian as a Foreign Language), İtalyan Dışişleri ve Eğitim Bakanlığınca da tanınan ve Siena Yabancılar Üniversitesi aracılığıyla yürütülen; İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin İtalyanca dil yeterliliklerini değerlendirmek için uygulanan bir sınavdır.

İtalya’da oturum izni almak, İtalyan bir üniversitede öğrenim görmek ya da İtalya’da iş başvuruları gerçekleştirmek için CILS Sertifikası hayati bir önem taşımaktadır. CILS Sınavına CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı tarafından tanınan tüm altı seviye A1-A2-B1-B2-C1-C2 için de girilebilir.

Siena tarafından uygulanan bu sınav yılda iki kere yapılmaktadır. CIL Sınavı 4 aşamadan oluşmaktadır ve italyanca dil becerinize göre bu seviyelerden geçmeye çalışırsınız.

CILS sınavı yılda iki defa düzenleniyor olup,İtalya Siena Üniversitesi tarafından hazırlanmaktadır.Bu sınav, katılımcıların İtalya’da eğitim amaçlı bulunabilmelerini sağlar ve İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilmektedir.CILS sınavının 4 aşaması vardır ve İtalyanca bilginize göre bu aşamaları geçmeye çalışırsınız. Sınavın bölümleri şu şekildedir:

CILS Uno: Sınavı 3 saat sürmektedir ve adayların temel İtalyanca becerilerini değerlendirir.

CILS Due: 4 saatlik bir sınavdır. Orta düzeyde İtalyanca becerileri ölçer.

CILS Tre: 5 saatlik bir sınavdır. İleri düzeyde İtalyanca bilgisini değerlendirir.

CILS Quattro: Yaklaşık 5-5,5 Saat sürmektedir. Sınavın en ileri derecesi olan uygulamadır. 

CILS Sınavı Başvuru ve Sonuç Süreçleri

CILS Sınavına katılacak olan adaylar sınav sonuçlarına , sınav tarihinden itibaren 1-4 ay içerisinde Siena Üniversitesinin Web Sitesi üzerinden sınava girmeden önce almış oldukları kayıt numarası ile erişim sağlayabilirler. CILS Sınavına katılacak olan adayların, sınav başvuru formunu doldurması, nüfus cüzdanı fotokopisini yüklemesi ve sınav ücretini ödemesi gerekir. CILS Sınav Fiyatı her yıl değişmekte olup Siena Üniversitesi tarafından belirli tarihlerde kamuoyuna duyurulmaktadır.

İtalyanca yeterlilik durumunu ölçmek ve belgelemek isteyen her birey CILS Sınavına başvuru yaparak katılım gösterebilir. CILS Sınavında başarı edebilmek için her bir bölümünden ez 11 puan alınması ve toplamda minimum 55 puan alınması şarttır. Bu puanın altında sonuç olan adayların tekrardan sınava girmeleri gerekmektedir.

CILS Sınav Tarihleri

CILS Sınav Tarihleri
SEVİYE SÜRE İÇERİK
A1 130 Konuşma, dinleme,metni anlama
A2 150 İletişimsel yapı, metni anlama, kompozisyon, konuşma, dinleme
B1 220 Metni anlama, kompozisyon, dinleme, konuşma
B2 220 İletişimsel yapı, konuşma, dinleme, metni anlama
C1 285 Kompozisyon, iletişimsel yapı, dinleme, konuşma
C2 300 Metni anlama, iletişimsel yapı, dinleme, kompozisyon, anlama

CILS Sınav Ücretleri

CILS Sınavı Tüm Seviyeler Sınav Ücretleri
SEVİYE SINAV ÜCRETİ
A1 50 Euro
A2 50 Euro
B1 12-19 Adolescenti 70 Euro
B1 Cittadinanza 110 Euro
B1 80 Euro
B2 90 Euro
C1 100 Euro
C2 105 Euro

En iyi CILS Kursu Tavsiye

Dünya dillerinde her yıl binlerce öğrencisine yeni bir dil kazandıran Akademik Yabancı Dil Kursları, Bursa, İstanbul Beşiktaş, Kadıköy, İzmir, Eskişehir, Ankara kampüsleri ile akademik sınavlarda hizmet vermeye devam ediyor. British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan kurumumuz akademisyen kökenli eğitmenleri ve Türkiye’de ilk kez yetişkin bireylere özgü geliştirdiği eğitim modelleri ile sizlere yeni bir dil ve yeni bir kariyer kazandırıyor. 

Siz de İtalyanca öğrenmek istiyor ve CILS Sınavında başarıya ulaşarak İtalya’da iş ya da eğitim hayalleri kuruyorsanız ; En İyi CILS Kursu Tavsiye araştırmalarında her platformda adından sıkça söz ettiren dil okulumuzda harika bir eğitim alabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunduğumuz seviye tespit sınavından sonra tamamen size özgü eğitim programlarına dahil olabilir ve gelemediğiniz dersleri Türkiye’de ilk defa dil okulumuz tarafından oluşturulan Canlı Stüdyo ortamında Online bir şekilde telafi edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Londra Merkezli The Academic Publishing Yayınevi Kaynakları ile dünya dillerinde eğitimlerini taçlandıran Akademik Yabancı Dil Kursları Türkiye’nin en köklü en nitelikli dil okuludur. İmkan ve ayrıcalıklarımızdan yararlanarak başarıya ulaşmak için bizi hemen arayın !

CILS Kursu Fiyatları

CILS Kursu Fiyatları bire bir , online, ya da grup dersleri seçeneklerine göre değişkenlik gösterebilmekte ve ortalama fiyatlar 3500 TL ile 9750 TL arasındadır. Her dönem çeşitli kampanyalar eşliğinde uygun ödeme koşulları sunan dil okulumuz sizlere bütçe dostu bir CILS Kursu Fırsatı sunuyor.

Erken dönem kayıt avantajlarından yararlanabilmek ve CILS Kursu Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz 0850 305 05 16 numaralı hattımızdan bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Kapsamlı Diğer Eğitim Programlarımız
Mesaj Gönder