PTE Kursu

PTE Sınavı açılımı Pearson Test Of English Academic olan yabancı dil seviye belirleme sınavı 2009 yılında kullanılmaya başlanmış ve dünya çapında 1300’den fazla üniversite ve kuruluş tarafından kabul edilen bir sınavdır. Her üniversite ve kuruluş bünyesine bireyleri kabul ederken bazı özel şartlar ve kriterler belirler. Başvuru sahibinin belgelendirmesi gereken İngilizce seviyesi, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesine (GER) dayanmaktadır. Bu İngilizce yeterlilik A1 düzeyinden C2 seviyesine kadar belirlenmektedir. PTE Sınavı başlangıçtan ileri seviyelere kadar dil becerinizi belgelendirmeniz için uluslararası bir fırsat sunar. PTE Sınavı 10 ile 90 Puan arasında değerlendirilmektedir.

PTE Sınavında TOEFL Sınavında olduğu gibi 4 temel beceri Konuşma, Yazma, Dinleme ve Konuşma değerlendirilir. PTE test sınavı ayrıca sınava katılan adayların metinleri okumasını, özetlemesini ve açıklamasını sağlar. PTE (Pearson Test Of English) Sınavında belgeleyeceğiniz İngilizce yeterlilik durumunuzu yurt dışında iş başvurusu ya da staj başvurusu yaparken de kullanabilirsiniz. Kariyer yaşamınız boyunca sizlere nitelikli bir aday pozisyonu kazandırır. Yaşamımızda her geçen gün artan lisans eğitiminin yanı sıra dil bilmek ve bu yabancı dili belgelendirmek de hayati bir önem taşımaktadır. Ulusal ve uluslararası her alanda geçerli olan kişiye yetkinlik kazandıran sertifikalar gelecek vadeden unsurlar arasında gelmektedir.

PTE Sınavının Avantajları

PTE sınavına her geçen gün daha fazla bireyin katılım göstermesi, bu sınavın sahip olduğu avantajlardan dolayıdır. 

Pearson Test Of English Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından tanınan sınavlar arasında yer alır. YÖKDİL ya da YDS sınavına hazırlanan her öğrenci, bu sınava da girebilir. Akademik atamalarda, yüksek lisans ve doktora başvurularında PTE sınavından alınan puan geçerli kabul edilir.

Dünyanın en prestijli devletleri kurum ve kuruluşlarında PTE Sınavını kabul etmektedir. Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere başta olmak üzere birçok ülkeye göçmenlik, akademisyenlik ve çalışma başvurusu yapılabilir.

PTE Sınavının bir diğer avantajlı olan unsuru ise dijital ortamda gerçekleştirilen bu sınava yılın her günü belirli sınav merkezlerinde katılabilirsiniz. Aylar boyunca sınavı beklemenize gerek yoktur. Sınava katılım göstermek için 24 saat önceden başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Gerçekleştirilen sınavın sonucu ise 48 saat sonra açıklanmaktadır.

PTE sınavında Speaking bölümü canlı öğretmenler ile gerçekleştirilmez. Sınava katılan aday bilgisayarla konuşur ve cevabını bilgisayara iletir. Böylelikle aday heyecanını yener ve daha rahat bir şekilde sınav gerçekleştirir.

PTE Sınavı yapay zeka destekli bir sınav türüdür ve tüm adayların sınavları profesyonel bir şekilde değerlendirilir.

PTE Sınav Süreci

PTE konuşma, dinleme, yazma ve okuma alanlarını kapsayan ve tekrar tekrar konuşmanızı isteyen bilgisayar tabanlı bir testtir . Genel olarak, test üç saatten biraz fazla sürmektedir:

♦ Listening 60 dakika

♦ Reading 40 dakika

♦ Writing 45 dakika

♦ Speaking 45 dakika

Kursumuzda alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenler sayesinde tüm becerileri ileri seviyelerde öğrenebilir ve dilediğinizce pekiştirme derslerimize katılım gösterebilirsiniz. Ayrıca özgün sınav stratejileri ve güncel konu anlatımlı metinleri gayet kolay ve anlaşılır bir şekilde öğrenme fırsatı elde edebilirsiniz. PTE Sınavına yılın 365 günü dilediğiniz zaman erişim sağlayabilir ve bu sınava katılabilirsiniz.

PTE Sınavı IELTS, YDS ve TOEFL'a göre çok daha kolay, hedeflediğiniz skoru almak için kısa sürede sonuç veren etkili bir sınavdır.

Türkiye PTE Akademik Test Sınav Merkezleri

PTE SINAV MERKEZLERİ

İL

KURUM

ADRES

İSTANBUL

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SEM

YILDIZ MAH. BARBAROS BULVARI BLOG :N 10234349 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

İZMİR

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

DOKUZÇEŞMELER KAMPÜSÜ BUCA/İZMİR

KIBRIS

ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPÜSÜ

ARABAHMET MAHALLESİ  DERVİŞ PAŞA SOKAK NO:4

ERZURUM

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI DİL SINAVLARI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 25100 YAKUTİYE/ERZURUM

DENİZLİ

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU

KAMPÜS 20070 KINIKLI/DENİZLİ

ADANA

ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SARIÇAM YERLEŞKESİ ADANA DİLLER YÜKSEKOKUL BİNASI ÇATALAN CADDESİ 01130 SARIÇAM/ADANA
ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ GÜVENEVLER MAHALLESİ CİNNAH CADDESİ NO:16 06680 KAVAKLIDERE/ÇANKAYA
İSTANBUL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ KALENDERHANE MAHALLESİ 16 MART ŞEHİTLERİ CADDESİ DR. ŞEVKET APARTMANI NO:22/24 VEZNECİLER,BEYAZIT, FATİH İSTANBUL
İSTANBUL MARMARA ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÖZTEPE KAMPÜSÜ EĞİTİM MAHALLESİ FAHRETTİN KERİM GÖKAY CADDESİ KADIKÖY/İSTANBUL
İSTANBUL PEARSON PROFESSIONAL CENTERS SÜLEYMAN SEBA CADDESİ NO:48 BJK PLAZA A BLOK KAT:1 DAİRE:3 AKARETLER/BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BRİTİSH SİDE ENGLİSH LANGUAGE SCHOOL BARBOROS BULVARI NO:91 BEŞİKTAŞ/İSTANBUL


PTE Sınav Psikolojisi 
Sınav Psikolojisi, sınava girecek öğrencilerin bilinçaltı ve bilinç dışı etkinliklerden kaynaklı endişe,stres ve gerginlik durumudur. Yaklaşan sınav tarihi, test çalışmaları, ezber çalışmaları ve geleceğe yönelik kaygılar hissetmek belli bir ölçüde doğal kabul edilse de fazlası kişiye zarar vermektedir. Sınav stresi ve sınav psikolojisi doğru kontrol edildiğinde sizi akademik ve sosyal anlamda başarıya ulaştırmaktadır.

Sınavın olumsuz psikolojisini ve stresini azaltmanın en etkili yolu beceri odaklı ve çalışmalar ve bilişsel yaklaşımlar sergileyerek çalışmaktır. Bu noktada kişi kaygılarına odaklanmaktan ziyade hedeflerine odaklanmalı ve başarıya inanarak hareket etmelidir. Bununla beraber uzman kişiler tarafından psikolojik destek alarak da kolay bir şekilde bu stresi kontrol altına alabilirsiniz.

Ailevi sorumluluklar, yaklaşan sınav tarihi ve diğer çeşitli etkenlerden kendinizi minumum derece etkilemelisiniz. Sizin başarınız başta kendiniz olmak üzere tüm sosyal çevrenize umut saçacaktır. Bu düşünce bakış açısı ile hareket ederseniz hem kendiniz hem aileniz hem de yaşadığınız dünya için daha iyi işler ortaya koyabilirsiniz.

Bu aşamada tek yapmanız gereken sınava kadar olan süreçte bilgi birikim seviyenizi en üst seviyeye çıkararak bol bol pratik sınavlar gerçekleştirmelisiniz. Kurumumuz PTE Sınav Yönetimi sürecinde sizlere uzman eğitmen tarafından destek sağlamaktadır.

PTE Sınav Kursu ve diğer tüm çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz ana sayfamızda bulunan telefon numaramızdan bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.


 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Kapsamlı Diğer Eğitim Programlarımız
Mesaj Gönder