Üniversite Hazırlık Atlama (Proficiency) Kursları

Bursa Hazırlık atlama sınavı kursu

Proficiency /Hazırlık Atlama Ne Demek?

Hazırlık atlama sınavı öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için gerçekleştirilen sınavların tümüdür. Hazırlık atlama sınavı her üniversitenin kendi içinde oluşturduğu ve her üniversite için farklı sınav stratejilerinden oluşmaktadır.

Hazırlık atlama sınavı üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermekle birlikte temelde yazma (essay), kelime (vocabulary), okuma (Reading), dil bilgisi (grammar) ve dinleme (listening) bölümlerinden oluşur. Bazı üniversiteler  bu bölümlerin arasına konuşma (speaking) içeriğini ekleseler de birçok üniversite konuşma bölümünü sınava dahil etmemektedir. Sınavın içeriği, soru sayısı ve sınav süresini her üniversite kendi belirlenmektedir.Bu sınav için geçerli skor sınavı yapan üniversiteler tarafından belirlenmektedir. Bu sınav yapıldığı yıl eğitim-öğretim yılı için geçerli olan bir sınavdır. 

Hazırlık atlama sınavı sonucunda başarı elde öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu sınavda başarılı olamayan öğrenciler ise hem lisans eğitimlerine hem iş hayatına 1 yıl geç başlayarak kariyer planlamasını geciktirmektedirler.

Hazırlık Atlama (Proficiency) programımız Üniversite Hazırlık Atlama Kursları ve Üniversite Hazırlık Destek kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav sorularından oluşan arşimizle, 78 Üniversitenin hazırlığını yakından takip eden uzman eğitmenlerimiz tarafından yoğunlaştırılmış ders müfredatımız ile tamamlanmaktadır.

Bursa, İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir'de bulunan kampüslerimiz ile her yıl yüzlerce öğrencinin hayatında büyük rol oynayan hazırlık atlama/  proficiency sınavlarına hazırlık eğitimleri vermekteyiz. Alanında uzman sınav eğitmenlerimizden alacağınız hazırlık atlama eğitimi ile zaman kaybetmeden lisans eğitiminize başlayabilirsiniz. Bursa, İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir'de bulunan kampüslerimizde yüzyüze alacağınız eğitim programı dışında online eğitim alarak da zaman kaybetmeden uygun gün ve saat aralığında size özel uygulanacak eğitim programı ile hazırlık atlama/  proficiency sınavına hazırlanan bilirsiniz.

 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Mesaj Gönder