Türkçe Kursu

Türkçe, Güneydoğu Avrupa ve Batı Asya'da konuşulan, Türk Dilleri dil ailesine ait sondan eklemeli bir dildir. Dil, cümle yapısı açısından genellikle özne-nesne-yüklem sırasına sahiptir. Türkçe Dil  kursu Temel, Orta ve Yüksek olmak üzere toplam 3 bölümden oluşmaktadır. Akademik Yabancı Dil Kursu olarak öğrencilerimize, her bölümün sonunda dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve bu becerileri destekleyen yan becerileri (dilbilgisi) öğretmeyi hedeflemekteyiz. 

Dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemiz ile sizlere bu hizmeti en iyi şekilde sunmaktayız. Akademik Yabancı Dil Kursları alanında uzman, nitelikli eğitmenler eşliğinde Türkçe Dil Kursu vermektedir. Akademik Yabancı Dil Kursları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir şubeleri Türkçe Dil Kursu eğitimlerimizde video materyalleri ve özgün birçok doküman kullanılmaktadır. Dersler daha çok konuşma odaklı geçmektedir. Türkçe dil kursunda birincil amacımız öğrencilerimizin dil eğitimini zor bir süreç olmaktan çıkarıp keyif alacakları bir ortama dönüştürmektir. Bu nedenle eğitim sistemimiz iletişimsel temellere dayanmaktadır. Öğrencilere düzenlenen deneme sınavları, çeşitli kaynaklar, testler sayesinde Türkçe dilinin öğrenilmesi hem daha zevkli hem de daha kolay olmakta, öğrencilerimiz başarılı bir şekilde hızlı bir şekilde dili öğrenmektedirler.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu

Yabancılar için Türkçe Kursumuzda eğitim programlarımızın amacı yurt içinde Türkçeyi yabancı dil olarak, yurtdışında ise farklı ülkelerde yaşayan Türklere Türkçeyi anadili olarak öğretmek, Türkiye’yi ve Türk kültürünü kapsamlı bir şekilde tanıtmaktır. 

Sizlere nitelikli ve donanımlı bir Türkçe programı sunabilmek adına yurt içi ve yurt dışındaki birçok kurum ve kuruluşla işbirliği içerisinde bilimsel çalışmalar yaparak Türkçe eğitiminize yeni bir boyut kazandırıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı bilimsel çalışmaları yakından takip eden eğitim kadromuz yerli ve yabancı eğitmenlerden oluşmakta ve sizlere en ideal Türkçe eğitimi sunmaktadır. 

Eğitim kadromuz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Türkçe eğitiminde tamamlamış, dünya dilleri öğretim tekniklerine hakim, deneyimli ve alanında uzman kişiliklerden oluşmaktadır. Sizlere ücretsiz olarak sunduğumuz seviye tespit sınavından sonra alanında uzman akademisyen kökenli öğretmenlerimiz tarafından size özel, en ideal eğitim programı belirlenmektedir.

Türkçe A1 Seviye

Türkçeyi öğrenmek isteyenler için başlangıç seviyesindeki bir kurs programıdır. A1 Türkçe Programı genellikle Türkiye'de ya da Türkçe konuşulan diğer ülkelerdeki yabancılara yönelik olarak verilmektedir. A1 seviyesindeki bir Yabancılara Özel Türkçe Kursu eğitimlerimiz, dil öğrenmeye yeni başlayan öğrenciler için tasarlanmıştır ve ana dili Türkçe olmayan öğrencilerin Türkçe okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak için geliştirilmiştir. Akademik İnternational Yabancılara Özel Türkçe Kursunda öğrencilerimiz temel dilbilgisi yapılarını, kelime dağarcığını ve pratik konuşma becerilerini öğrenirler.

Eğer size birçok yeni fırsat sunacak Türkçe öğrenme niyetine girdiyseniz, Türkiye’de her yıl binlerce öğrenciye yeni bir dil kazandıran dil okulumuzla güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Türkçe A2 Seviye

A2 Seviye Türkçe Kursu, Türkçe öğrenmeye yeni başlayan bireylerin ileri seviyeye doğru adım atabilecekleri bir eğitim programıdır. A2 seviyesi, A1 seviyesinde öğrenilen temel konuların özetlenmesini ve daha karmaşık konuların ele alınmasını kapsar.

A2 seviyesindeki bir Türkçe kursumuz, öğrencilere okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeleri için pratik fırsatlar sunar. Öğrencilerimiz, Türkçe'de daha ileri dilbilgisi yapılarını öğrenirler ve kelime dağarcıklarını genişletirler. Ayrıca, Türk kültürü hakkında da kapsamlı bilgi edinme fırsatı yakalarlar.

Türkçe B1 Seviye

B1 Türkçe Kursu Türkçeyi öğrenen öğrencilerin orta seviyeye doğru ilerlediği bir dil düzeyidir.. Bu seviyedeki öğrenciler, Türkçe konuşulan ortamlarda kendilerini daha rahat ifade edebilirler ve daha karmaşık konuları ele alabilirler. Başlangıç seviyesinde başarı gösteren öğrenciler B1 Türkçe Kursunda daha rahat ve daha aktif bir öğrenme bilincine erişme imkanı elde edirler.

Türkçe B2 Seviye

Türkçe öğrenen öğrencilerin ileri seviyelere doğru gelişim gösterdiği seviye B2 Türkçedir. Bu seviyedeki öğrenciler, Türkçe konuşulan ortamlarda akıcı bir şekilde iletişim kurabilirler ve daha karmaşık konuları anlayabilirler. Türkçe Kursumuzda bu seviyedeki öğrencilerimiz karmaşık dil bilgisi kurallarını ve telaffuzu rahat bir şekilde öğrenebilirler.

Türkçe C1 Seviye

Yabancı Uyruklu öğrenciler İçin Türkçe C1 Seviyesi, bireylerin; kapsamlı, iddialı, uzun metinleri anlayabilmeleri ve söylenmek istenen manaları anlayabilmeleri, kendisini ifade edebilecek kelime arayışı içerisine girmeden, doğal ve akıcı bir dille kendilerini ifade edebilmeleri maksadıyla planlanmış bir öğretim programıdır.

Türkçe C2 Seviye

Türkçe C2 Seviyesine erişmiş olan bir öğrenci bu seviyeden itibaren okuduğu ve duyduğu her şeyi fazla bir uğraş göstermeden anlayabilir. Farklı kaynaklardan yazılı ve sözlü olgu ve kanıtları tutarlı bir biçimde özetleyerek yeniden oluşturabilir ve düzenleyebilir. Türkçedeki ince ayrıntılı ifadelerin %98’ini bu seviyede öğrenmiş olur. 

Türkçe Öğrenmenin Faydaları

Türkiye’de yaşayan bir yabancı olarak Türkçe öğrendiğinizde, Türkiye'de seyahat etmek ve ülke vatandaşları ile etkileşim kurmak daha kolay ve pratik bir hale gelecektir. Türkçe konuşan insanlarla daha iyi iletişim kurabilir ve aynı zamanda Türkiye'nin zengin kültürü hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak topluma ayak uydurabilirsiniz.

♦ İş fırsatları: Türkçe öğrenmek, Türkiye'de çalışma ya da kariyer yapma fırsatları için de büyük bir avantajdır. Türkçe bilen işverenler tarafından işe alım şansınız bu bağlamda artabilir.

♦ Farklı bir kültürü keşfetmek: Türkçe öğrenmek, Türk kültürünü daha iyi anlamanıza ve keşfetmenize olanak tanır. Türkiye'nin köklü, zengin tarihi, gelenekleri ve yemekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

♦ Türkçe öğrenmek, beyninizi daha aktif hale getirir ve hafıza, problem çözme ve odaklanma gibi zihinsel becerilerinizi geliştirir.

♦ Türkçe öğrenmek, Türkçe konuşan arkadaşlar edinmenize yardımcı olur. Bu, kültürler arası etkileşim ve yeni arkadaşlıklar için büyük bir fırsattır. Türkiye’de yaşayan bir yabancı olarak Türkçe öğrenmek size yaşamınızın her alanında genel olarak birçok fayda sağlar.

En Çok Tavsiye Edilen Türkçe Kursu

En çok tavsiye edilen Türkçe kursu, Türkiye’de ilk kez her yaştan bireye yönelik özgün eğitim modelleri geliştiren, British Council Konsolosluk Partneri olmakla birlikte aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan en köklü en nitelikli dil okulu olan Akademik Yabancı Dil Kursları'dır. Londra merkezli The Academic Publishing Yayınevi kaynakları ile dünya dillerinde sizlere en kapsamlı dil eğitimi sunan özgün bir dil okulu olarak İstanbul, Bursa, İzmir, Eskişehir, Ankara kampüslerinde yarım asra yakın hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Günümüzde ana dilden farklı olarak herhangi bir dünya dili bilmek bireye birçok fırsat kapısını aralar. Kişisel gelişiminize katkı sağladığı gibi geleceğinizin kariyer basamaklarında sizi ileri noktalara ulaştırır. Akademik İnternational bu bağlamda sizleri akademik sınavlarda ve dünya dillerinde başarıya ulaştırarak kariyer kazanmanıza büyük destek sağlıyor. Sosyal ve reel platformlarda adından sıkça söz ettiren En Çok Tavsiye Edilen Türkçe kursu olan dil okulumuz yarım asırdır sizlere nitelikli dil eğitimi vermeye devam ediyor.

Ücretsiz olarak sunduğumuz seviye tespit sınavımız, akademisyen kökenli yerli ve yabancı eğitmenlerimiz, VIP Sınıflarımız, Türkiye’de ilk defa oluşturulan Canlı Stüdyo ortamında derslerimiz ile Türkiye’nin en kapsamlı dil eğitimini sunmaya devam ediyoruz !

Siz de En Çok Tavsiye Edilen Türkçe Kursumuz ve Yabancılara Özel Türkçe programlarımızda eğitim almak ve kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız, aklınıza takılan her bir soru ya da merak ettiğiniz her bir konu için bize 0850 305 05 16 numaralı hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder