En iyi En Nitelikli ve En Kapsamlı GMAT Hazırlık Kursu

Bursa'nın en iyi GMAT kursu

GMAT Nedir?

Türkiye’de ve yurtdışında çoğunlukla işletme yüksek lisans (MBA) programına sahip 8.000’nin üstünde okulun geçerli kıldığı ve bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin giriş sağladığı bir sınavdır GMAT. Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından hazırlanan/yönetilen ve Pearson VUE tarafından gerçekleştirilen GMAT sınavı bilgisayar üzerinden yapılmaktadır.

 

Sınav İçeriği Nasıldır?

GMAT Analitik Yazı (Analytical Writing Assessment), Bütüncül Mantık Yürütme (Integrated Reasoning), Sözel (Verbal) ve Sayısal (Quantitative) olmak üzere toplam 4 bölümden oluşmaktadır. Dört bölüm için ayrılan sure ise 3 saat 30 dakikadır.

 

Analitik Yazı (Analytical Writing Assessment):Bu alanda sizden bir tartışmayı analiz etmeniz istenecektir bunun amacı; farklı ve eleştirel düşünebilme, fikirlerinizi ifade etme yeteneğinizi ölçmektir.

Bütüncül Mantık Yürütme (Integrated Reasoning): Tablo analizleri ve Grafik yorumlama içeren bu bölümde farklı kaynaklardan alınmış farklı şekillerdeki bilgileri değerlendirme becerileriniz ölçülür.

Sayısal (Quantitative): Bu bölümde veri yorumlama ve problem çözme ile ilişkili sorular bulunmaktadır, bu kısımda verileri yorumlama ve doğru sonuçlara ulaşma becerileriniz ölçülür.

Sözel (Verbal) : Bu bölümde okuduğunu anlama, eleştirel mantık yürütme ve cümle düzeltme ile ilgili sorular bulunmaktadır. Son kısımda ise okuma ve okuduğunu anlama becerilerinizi ölçülmektedir.

Sınav bilgisayar üzerinden yapılmaktadır ve ekranda kalan sürenizi ve soru sayısını gösteren bilgiler bulunmaktadır. Sınavda geçtiğiniz sorulara geri dönemezsiniz.

GMAT sınavında strateji diğer sınavlara oranla çok daha etkindir. Sınava girmiş, yüksek score elde etmiş hocalarla çalışılmalıdır. 5 yıl geçerliliği bulunan, Amerika ve Türkiye’de birçok üniversitenin kabul ettiği GMAT sınavına Akademik Yabancı Dil Kursu olarak yüksek score elde etmiş sınav stratejilerine hakim hocalarla hazırlanmaktayız. Akademik Yabancı Dil Kursu'nda Gmat sınavına hazırlanan öğrenciler Gmat formatıyla ve Gmat soru tipleriyle tanışır, Gmat sınav sürecini en doğru biçimde değerlendirebilmek adına Gmat soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve süreçle ilgili stratejiler öğrenebilirler.Gmat programına kayıtlı olan öğrencilerimiz haftanin her günü speaking aktiviterlerine ücretsi katilim sağlayabilmektedir.

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Mesaj Gönder