Japonca Kursu

Japonca Kursu Akademik Yabancı Dil Kurslarında klasik yöntemlerden farklı olup daha fazla soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniğidir. Bu şekilde Japonca dil kursu eğitimi alan öğrencilerimiz, ülkemizde genelde verilen klasik ve yoğun gramer ağırlıklı programlar yerine kullanıma, beceri haline getirilmesine ağırlık verilen, öğrencilerin Türkçe düşünmeden refleksif ve hızlı olarak dili konuşmaları mailleşme ve yazışma edinimlerini çok hızlı bir hale getiren eğitim sistemidir. Japonca dil kursunda 5-7 kişilik kontenjan sınıflarımızda eğitim görmekte olup bu kontenjan yeterli ölçüde öğrencilerimize Japonca dilinde rol verme konusunda yeterli zamanı sağlamaktadır. 

Yoğun iş temposunda, sürekli seyahat etme durumunda olan mevcut grup programlarına devamlılık sağlamakta zorlanan öğrencilerimize kendilerinin uygun olduğu gün ve saatlere göre oluşturulan bire bir özel ders programları sağlamaktayız. Japonca A1 programı, katılımcılara; konuştukları kişilerle basit düzeyde ihtiyaçlarını karşılayabilme, Japoncada bilinen günlük ifadeleri dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir. Öğrenci merkezli eğitim metodumuzla Akademik Yabancı Dil Kurslarında Japonca dil kursu eğitimi fırsatını kaçırmayın.

Japonca dil seviyeleri, genellikle Avrupa Dil Portföyü (CEFR) kriterlerine benzer şekilde sınıflandırılır. Bu seviyeler, dil öğrenme becerilerinizi belirli bir çerçeveye yerleştirmenize yardımcı olmaktadır. Aşağıda, Japonca dil seviyeleri ve açıklamaları verilmiştir:

Temel Seviye

Japonca Kursu başlangıç seviyede, temel Japonca kelime dağarcığı, gramer ve temel dil yapıları öğrenilir. Gündelik hayatta kullanılan basit ifadeleri anlama ve kullanma becerileri pekiştirilir.

Orta Seviye

Orta Seviye Japonca kursunda ise daha gelişmiş kelime dağarcığı, gramer ve dil yapıları öğrenilir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilir.

İleri Orta Seviye 

İleri Orta Seviye Japonca Kursunda ise daha karmaşık gramer, kelime dağarcığı ve dil yapıları öğrenilir. Anlama, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri üst düzeyde geliştirilmeye başlanır.

İleri Seviye

Japonca kursunda ileri seviyede, zor, karmaşık gramer yapıları, kelime dağarcığı ve dil yapısı öğrenilir. Geniş bir Japonca okuma materyali anlama becerisi, yazma, dinleme ve konuşma becerileri üzerine spesifik konular çalışılır.

Uzman Seviye

Akademik, iş veya profesyonel alanlarda kullanılacak Japonca anlama, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilir. Bu seviye, Japonca dilinde yüksek düzeyde uzmanlık gerektiren meslekler ve akademik çalışmalar için gereklidir.

Japonca Öğrenmenin Faydaları

Japon Kültürüne ve Japon Toplumuna karşı ilgi duyan bireyler, bununla birlikte Japonca ile kariyer fırsatları elde etmek isteyenler insanlar Japoncayı öğrenmenin hayalini kurarlar. Dünya dillerinden herhangi birini bilmek bireye birçok avantaj sağlar. Japoncada aynı şekilde öğrenen ve aktif olarak konuşup anlayabilen bireye yaşamında güzellikler orta çıkarır.

1- Japon Kültürü Hakkında Entelektüel Bilgi Birikiminiz Artar

Japonca öğrenmek, Japon kültürünü geçmiş ve bugün olarak incelemenize, şahit olmanıza olanak tanır. Tarihi dokusuyla engin Japon kültürü pek çok insanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Japon resmi Sumi-yo, Origami, İkebana gibi kavramlarla birlikte dövüş sanatları olan aikido, kendo, karate, judo dünyada neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Modern Japon pop kültürünü ayakta tutan bu etmenler Japoncaya olan ilgi ve alakayı da her geçen gün artırmaktadır. İş dünyasından sanata, bilişimden sinemaya ve tiyatroya kadar birçok alanda Japonca öğrenerek geleceğiniz için güzel kariyer planları oluşturabilirsiniz.

2- Japonya’da Özgürcü Seyahat Edebilirsiniz

Japon halkının birçoğu İngilizce bilmemektedir, bilseler bile kendi aksanları ile İngilizce konuştukları için; farklı ülkelerden gelen biri İngilizce konuşarak Japonlarla zor anlaşır. Bu sebeple Japoncanın temellerini bilmeden Japonya’da tek başına seyahat etmek zor olabilir. Eğer Japoncayı öğrenerek (temel seviyede bile olsa) hayatı büyük ölçüde basitleştirir ve daha ilginç bir hale getirir.

Eğer siz de özgür ruhlu bir insansınız ve tek başınıza seyahat etmekten keyif alıyorsanız Japoncayı başlangıç seviyelerde bile olsa öğrenerek Japon topraklarını ziyaret etmeniz size muhteşem bir yaşam deneyimi sunar.

3- Japonlarla ve Japon Şirketlerle İletişim Kurabilirsiniz

Dünya üzerinde 140 milyondan fazla insan Japonca konuşmaktadır. Japonca öğrenerek Japon halkının zihnini ve düşünce biçimini, yaşam tarzını daha iyi anlama fırsatı kazanırsınız. Bu yetkinlik Japon şirketlerinde iş başvuru süreçlerinizi verimli kılar.

Siz de Japonca öğrenerek iletişim ağınızı milyonların üzerine çıkarabilir ve dünyada teknoloji devlerinden biri olan Japonya’nın şirketlerinde nitelikli pozisyonlarda istihdam elde edebilirsiniz.

Japonca, ana dili İngilizce olanların sayısı bakımından dünyanın en iyi 10 dilinden biridir, dünyada 130 milyondan fazla kişi Japonca konuşmaktadır! Japonca öğrenerek, Japon halkının Japon zihniyetini ve yaşam tarzını daha iyi anlayabilirsiniz. Ayrıca size Japonlarla iletişim kurma ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı verecektir.

4- Japonca Kursu Kişisel Gelişimi Artırır

Japonca öğrenmek zihin fonksiyonlarınızı geliştirmenize katkı sağlar. Japonca öğrenmeyi bir macera haline getiren, hafızayı geliştirmeye yardımcı olan ve beyin aktivitesi üzerinde iyi bir etkiye sahip olan diğer dillerden çok farklıdır.

Size her anlamda zenginlik katacak Japonca sayesinde bilişsel ve zihinsel becerilerinizi geliştirebilir ve problem çözme becerinizi artırabilirsiniz. Gelişen bu yetileriniz ile birlikte yaşamınızın her alanında daha pozitif deneyimler yaşayabilirsiniz.

5- Japonca Kursu Nitelikli Eğitim Fırsatı Sunar

Japonya ileri teknolojilere sahip güçlü, yenilikçi bir ülkedir, Japon eğitimi tüm dünyada yüksek puan almaktadır. Akademik anlamda Japonca üzerine ilerlemek istiyorsanız bu alanda göstereceğiniz yetkinlik sizi tahmin bile edemeyeceğiniz üst noktalara ulaştırır.

Japoncanın size sunacağı zenginlikleri keşfetmek istiyorsanız İstanbul, Bursa, İzmir, Eskişehir, Ankara kampüslerimizde nitelikli , konuşma garantili Japonca Kursu eğitim programlarımıza dahil olabilirsiniz.

Japonca Yazı Sistemi 

Japonyanın kullandığı yazı sistemi dünyada en karmaşık olarak kabul edilen yazı stilidir. Japonca iki farklı yazı sisteminden oluşmaktadır : Kanji adı verilen Çince karakterler ve Kana alfabesi yazım sistemidir. Hiragana Japoncadaki neredeyse tüm yazılı cümleler, Kanji ve Kana alfabesinin bir kombinasyonunu içerir.

Japonca yazı, daha latin alfabetik dillerden gelenler için büyük bir sorundur. Üç Japon yazı sistemi bulunmaktadır: hiragana, kanji ve katakana. Hiragana ve katakana ezberlemek o kadar da zor değildir fakat kanji  kullanmayan kültürlerden gelen batılı öğrenciler için uzman bir destek gerekmektedir.

En Çok Tavsiye Edilen Japonca Kursu

Türkiye’de her yil binlerce öğrenciye yeni bir dil ve yeni bir kariyer kazandıran Akademik Yabancı Dil Kursları İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmir ve Ankara Kampüsleri ile sizlere en nitelikli en kapsamlı Japonca eğitimini sunmaktadır. British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan dil okulumuz yarım asra yakın tecrübesiyle tüm dünya dillerinde eğitim vermektedir.

VIP Sınıflarımız, The Academic Publishing Yayınevi Kaynaklarımız ve Alanında uzman akademisyen kökenli eğitmenlerimizle sizlere konuşma ve akademik sınavlarda başarı garantili eğitim programları sunuyoruz. Yabancı eğitmenlerle Speaking derslerimiz, telafi dersleri için Online Canlı Stüdyo eğitimlerimiz , pratik öğrenme ve öğretme metotlarımız ile sizleri kısa sürede ileri seviyelere ulaştırıyoruz. Erken dönem Japonya Kursu Kayıt avantajlarından yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bizi hemen arayın ! 

 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder