Portekizce Kursu

Akademik Yabancı Dil Kurslarında Portekizce Kursu ile, Brezilyalı ve Portekizli geniş eğitmen kadromuzla farklı bölgelerin aksanlarını ve kültürlerini keşfetme fırsatını öğrencilerimize sunuyoruz. Dil eğitimi için merkezimizi seçen öğrencilerimiz, Portekizce kursu için gerekli olan kaynak ve materyallerden yararlanma imkânına da sahiptir. Portekizce kursu ders programımız, Avrupa dilleri ortak çerçeve programına göre hazırlanarak Brezilya Portekizcesi ve Portekiz Portekizcesi olarak iki ayrı gruba ayrılmıştır. Grup derslerine katılamayan ve özel ders almak isteyen öğrencilerimiz veya şirketler için bire bir Portekizce kursları da düzenlemekteyiz. Akademik Yabancı Dil Kursları kendi kaynaklarından da yararlanarak eğitimde fark yaratma amacına hizmet etmektedir. Öğrencilere düzenlenen deneme sınavları, çeşitli kaynaklar, testler sayesinde Portekizce dilinin öğrenilmesi hem daha zevkli hem de daha kolay olmakta, öğrencilerimiz başarılı bir şekilde hızla dili öğrenmektedirler.

Akademik Yabancı Dil Kursu Portekizce Kurslarında öğretmenler, Portekizce kurslarımızda görev alabilmek için belirli birtakım kriterlere sahip olmak zorundadırlar. Eğitimci kadromuzun tecrübeli kişilerden oluşması kurslarımızda öğrencilerimize fazlası ile yardımcı olmamızı sağlamaktadır.

Portekizcenin Tarihi

Portekiz, İber Yarımadasının batısında yer alan bir ülkedir. Tarihi, Paleolitik Çağa kadar uzanmaktadır ancak ülkenin modern tarihi, 12. yüzyılda Portekiz'in bağımsızlığını kazanmasıyla başlamaktadır. 12. yüzyılda, Portekiz toprakları, Kastilya Krallığı'ndan ayrılmış bir kontluktu. 1139 yılında, Kont Afonso Henriques, babası Kont Henry'nin ölümünden sonra Portekiz'in bağımsızlığını ve bununla birlikte kendisini Portekiz Kralı olarak ilan etmiştir.

13. yüzyılda, Portekiz, dünya deniz ticaretinde büyük bir güç haline geldi. İlk olarak, Portekizli denizci Vasco da Gama, Hindistan'a ulaşan deniz rotasını keşfetti. Bu keşif, Portekiz'in Hindistan'da ticaret yapabilmesine ve dünya çapında bir imparatorluk kurmasına olanak tanımıştır. 14. yüzyılın ortalarına kadar Portekiz, dünya ticaretinde lider konumundaydı. Ancak, bu dönemde Portekiz, İspanya ile birleşti ve bu birliktelik sonucunda İspanyol İmparatorluğu'nun bir parçası haline geldi.

15. yüzyılda Portekiz, Brezilya'nın bağımsızlığına tanık oldu ve ülkenin kolonilerinin çoğu bağımsızlığını kazandı. 20. yüzyılda, Portekiz, faşist bir rejim tarafından yönetildi. Ancak 1974 yılında, bir askeri darbe sonucunda rejim devrildi ve ülke demokrasiye geçti.

Bugün, Portekiz, Avrupa Birliği'nin bir üyesidir ve turizm, tekstil ve otomotiv sektörleri gibi çeşitli endüstrilere sahiptir.

Portekizce Dil Seviyeleri

Portekizce dil seviyeleri diğer dünya dilleri gibi, Avrupa Dil Portföyü (CEFR) tarafından belirlenir. CEFR, Avrupa'da kullanılan dillerin öğrenme, öğretme ve değerlendirilmesi için bir referans çerçevesidir. Aşağıdaki tabloda, CEFR tarafından belirlenen Portekizce dil seviyeleri ve her seviyenin genel özellikleri verilmiştir:

Portekizce Dil Seviyeleri Konular
Seviyeler Cefr Düzeyi Genel Özellikler/Konular
Temel Seviye A1 Temel Kelimeler, Basit Cümleler gibi ifadeleri anlama ve kullanma
Başlangıç Seviye A2 Basir cümleler ve ifadelerin yanı sıra günlük konuşma diline hakim olmaya başlama
Orta Seviye B1 Ana konularda rahatlıkla iletişim kurabilme, yazılı materyalleri anlama ve özet çıkarabilme
Orta İleri Seviye B2 Karmaşık konuları anlayabilme ve kendini yazılı/sözlü ifade edebilme 
İeri Seviye C1 Akıcı ve doğal bir şekilde kendini ifade edebilme ve karmaşık konuları, sözcük kalıplarını anlayabilme
Uzman Seviye C2 Her türlü metni çeviri yapabilme ve kendiniz sözlü/yazılı bir şekilde rahatça ifade edebilme

Portekizce Öğrenmek Zor Mu?

Portekizce, dünyada 260 milyon insanın konuşulan bir dildir ve dünya üzerinde en yaygın 5. dil olarak kabul edilmektedir.Portekizce, Birleşmiş Milletler (UN), Avrupa Birliği (EU), Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Güney Amerika Ortak Pazarı (Mercosul), Portekizce Konuşan Ülkeler Topluluğu (CPLP) ve Latin Birliği gibi uluslararası örgütlerde resmi dil olarak kabul edilmekte ve aktif olarak kullanılmaktadır.

Son yıllarda özellikle siyasi ve enerji politikaları başta olmak üzere dünyada ilgi çekmeye başlayan Latin Amerika ülkelerinde İspanyolca ile birlikte en çok kullanılan dil olan Portekizcenin, Türkiye’de çok yaygın olmamakla birlikte giderek önemi anlaşılmaya ve artmaya başlamıştır.

Portekizce öğrenmek zor mu sorusu kendini Portekizce dilinde geliştirmek ve vatandaşlık almak isteyenler tarafından merak edilen bir konudur. Portekiz vatandaşlığı almak isteyen bireylerin minimum A2 seviyesinde Portekizce bilmeleri gerekir ve A2 Seviye testini geçmeleri gerekir. Bu testin ismi CIPLE’dir. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde konuşulan dillerin standardizasyonunda seviyeler belirlenmiştir; A1, A2, B1, B2, C1, C2 olarak toplam 6 seviyeden oluşmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bir üniversite başvurusunda genelde B2 seviyesi beklenir. A2 seviyesi ise A1 başlangıç seviyesinin hemen ardından gelir. Basit ve kısa cümleleri anlamak üzerine kuruludur. Uzman eğitmen kadrosuna sahip Portekizce Kursu ile kolay ve pratik bir şekilde Portekizce öğrenebilir ve hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Portekizce Kursunun Amacı

Portekizce kursunun amacı kursiyerlerin Portekizcenin ticari ve siyasi açıdan önemi ile birlikte Portekizcenin önemine yönelik farkındalığı artırmaktır. Temel ve ileri düzey eğitimlerde uyguladığımız eğitim programlarıyla dil öğretirken bir yandan da Portekizce kültürünün tanıtılması amaçlanmaktadır. Temel seviye gündelik konuşma ve yazı becerilerini öğrencilerimize kazandırmak bununla birlikte ileri seviyedeki öğrencilerimiz için kapsamlı derslerimiz de geliştirilmektedir. Kursumuzun sonunda her seviyede Portekizce dil bilginizi genişletebilir ve hedeflerinize birkaç adım daha yaklaşabilirsiniz.

Portekizce kursunda eğitimlerimiz daha önce Portekizce ders almamış ya da Portekizceyi etkin bir şekilde kullanmaya başlamak isteyenler için programlanmıştır.

Portekizce Kursu Fiyatları

Portekizce Kursu Fiyatları, Kursun eğitim metodu ve süresi, sunduğu imkanlar, fiyatı belirleyen önemli bir unsurdur. Portekizce kursları, grup dersleri, özel ders ya da Online dersler gibi farklı türlerde olabilir. Bu minvalde ilgili eğitim stiline göre Portekizce Kursu Fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Portekizce temel seviye kursları genellikle daha ucuzdur; ileri seviye Portekizce kursları ise daha pahalı olabilmektedir. Genel olarak, Portekizce kursları saatlik, haftalık ya da dönemlik ücretlerle fiyatlandırılır. 

Akademik Yabancı Dil Kursları her dönem çeşitli kampanyalar eşliğinde sizlere en uygun ödeme koşullarını oluşturarak Portekizce Kursu Fiyatları konusunda bütçe dostu bir dil eğitimi imkanı sunmaktadır. Portekizce Kursu Fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ana sayfamızda bulunan iletişim numaramızdan bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

En İyi Portekizce Kursu Tavsiye

En İyi Portekizce Kursu Tavsiye araştırmalarında her platformda adından sıkça söz ettiren, Türkiye’nin en köklü en nitelikli dil okulu olan Akademik Yabancı Dil Kursları dünya dillerinde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. VIP sınıfları, teknoloji entegreli ders modelleri, Londra Merkezli The Academic Publishing Yayınları, akademisyen kökenli eğitmen kadrosuyla dil eğitiminde fark yaratmaya devam ediyor.

British Council Konsolosluk Partneri ve aynı zamanda IELTS Yetkili Sınav Merkezi olan kurumumuz her yıl binlerce öğrenciye, İstanbul, Beşiktaşi Kadıköy, Bursa, İzmir, Eskişehir, Ankara kampüslerinde yeni bir dil ve yeni bir kariyer kazandırıyor.

Siz de sıfırdan Portekizce öğrenmek istiyor ya da var olan Portekizce bilginizi ileri seviyelere taşımak istiyorsanız, her yaştan bireye yönelik özel olarak oluşturduğumuz eğitim programlarına dahil olabilir ve keyifli bir şekilde Portekizce öğrenebilirsiniz.

 

Ön Bilgi Formu
Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen formu doldurunuz.
Öğrencilerimizin

Görüşleri

Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200 + Öğrenci Görüşleri Öğrencimizin yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...
Diğer Kurslarımız
Bursa İngilizce Kursu, Denizli İngilizce Kursu, Manisa İngilizce Kursu, İzmir İngilizce Kursu ve son olarak Ankara İngilizce Kursu kampüslerimizde Yabancı Dil Sınavlarına Yönelik Kurslar, Temel İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Akademik İngilizce programları sunuyoruz.
Mesaj Gönder