Ön Bilgi Formu
Vade farksız 6 Taksit İmkanını Kaçırma
Detaylı bilgilendirme için formu doldurunuz.
BULATS Kursu-Linguaskill Business

BULATS, İş İngilizcesi için Uluslararası İletişim Yeteneği Sınavı'nın (Business Language Testing Service) kısaltmasıdır. BULATS (Business Language Testing Service), İngilizce dil becerilerini iş dünyası için değerlendirmek amacıyla Cambridge Assessment English tarafından geliştirilen nitelikli bir sınavdır. Bu sınav, özellikle iş dünyasında çalışan profesyonellerin İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için kullanılır.

BULATS sınavı, dört beceri alanını (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) ölçer ve sınav sonucunda adayların İngilizce dil becerilerini A1-C2 arasında bir seviyede sınıflandırır. Sınavın formatı ve zorluk seviyesi, adayın seviyesine göre değişebilir. BULATS sınavı, genellikle iş dünyasında İngilizce dil gerektiren pozisyonlara başvuran kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca, işverenler tarafından da kullanılır ve işe alım sürecinde adayların İngilizce dil becerilerini ölçmek için kullanılır.

BULATS sınavı Computer-based ve Paper-based olmak üzere iki ayrı formatta gerçekleştirilir. BULATS Sınavı diğer tüm akademik sınavlardaki gibi, Reading, Listening, Writing ve Speaking olmak üzere 4 bölümden meydana gelmektedir. Bilgisayar destekli sınav, kâğıt üzerinde düzenlenen  sınava göre daha kısa bir sürede sonuçları açıklamaktadır.

Standart BULATS Sınavı, tüm dilbilgisinin test edilmesini kapsar. Soruların zorluk derecesini verilen cevaplara göre ayarlayan bilgisayar destekli sınav ortalama 65-70 dakika bir sürede tamamlanırken, kâğıt üzerinde gerçekleştirilen sınav 110 dakika sürmektedir.

Sınav süreleri içerisinde adayın dinleme ve okuma becerileri ile kelime dağarcığı ve gramer bilgisi test edilmektedir. BULATS Konuşma Testi ise, adayla birebir mülakat yapılarak konuşma yeteneğinin değerlendirilmesidir. BULATS Yazılı Testi ise, adayın yazım yeteneğinin test edilmesidir. 2 farklı formatta 4 ayrı modülde uygulanan BULATS Sınavı adayların İngilizce yeterliliğini belirleyen uluslararası geçerli sertifika sunan önemli bir sınavdır.

BULATS Reading Sınavı

BULATS Reading Sınavı iş dünyasında İngilizce okuma becerilerini ölçmek ve değerlendirmek için uygulanmaktadır. Sınav, birçok sektördeki iş profesyonelleri, öğrenciler ve İngilizce dil öğrenenler için tasarlanmıştır.

BULATS Reading Testi, farklı seviyelerde İngilizce okuma becerilerini ölçmek için hazırlanmıştır. Test, birden fazla seçenekli sorular, açık uçlu sorular ve okuma parçalarından meydana gelmektedir. Okuma parçaları, iş dünyasındaki farklı konulara ve işletme ile ilgili çeşitli konulara odaklanır. Adaylar, okuma parçalarını anlamak ve doğru cevapları bulmak için yeterli okuma becerilerine sahip olmalıdırlar.

BULATS Reading Testi, mesleğiniz ve işle ilgili okuma materyallerinde İngilizce okuma becerilerini belgelemeniz için size avantaj sağlar. Ayrıca, İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek için düzenli olarak okuma egzersizleri yapabilir ve örnek sınavlara periyodik olarak çalışabilirsiniz.

BULATS Speaking Sınavı

BULATS Speaking sınavı, konuşma becerilerini ölçmek için uygulanan bir sınav bölümüdür. Bu sınav, iş dünyasındaki iletişim becerilerinizi ölçmek ve iş yerinde kullanacağınız İngilizce konuşma becerilerini değerlendirmek için hazırlanmıştır. Sınav, iki kısımdan oluşur: interaktif konuşma ve sunum yapma. İnteraktif konuşma bölümünde, sınavı yapan kişi size iş hayatıyla ilgili konular hakkında sorular sorar ve siz de cevap verirsiniz. Bu bölüm, iş toplantıları, müşteri hizmetleri, telefon görüşmeleri ve benzeri konulara odaklanır.

Sunum yapma bölümünde ise, size bir iş konusu verilir ve belli bir sürede o konu hakkında bir sunum yapmanız istenir. Bu bölümde, sunum becerileriniz, dil kullanımınız, konuşmanızın akıcılığı ve etkili bir şekilde mesajınızı iletişim kurabilme yeteneğiniz ölçülür.

BULATS Speaking Sınavı, iş İngilizcesi konuşma becerilerinizi geliştirmek için kullanışlı bir araçtır ve iş dünyasında İngilizce konuşma becerilerini ölçmek isteyen herkes için uygundur.

BULATS Writing Sınavı

BULATS Writing Sınavı, İngilizce yazma becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir testtir. Bu sınav, Üniversite kurumlarında ve iş dünyasında İngilizce yazma becerilerinizi değerlendirmek için hazırlanmıştır. Sınavda, hayatın belli başlı konuları ile ilgili  yazı yazmanız istenir. Bu konular, iş mektupları, e-postalar, raporlar, özetler ve diğer iş belgeleri gibi iş yerinde kullanılan yazılı materyalleri içerir. Sınavda, yazılarınızın dilbilgisi, yazım ve noktalama, kelime dağarcığı, yazı stiliniz değerlendirilir.

Sınavın ilk bölümünde, size bir konu verilir ve sizden konu hakkında bir kompozisyon yazmanız istenir. Bu bölümde, yazma becerileriniz, yazınızın akıcılığı, dil kullanımınız ve konuyla ilgili düşüncelerinizi ifade etme yeteneğiniz değerlendirilir.

Sınavın ikinci bölümünde ise, size bir belge verilir ve sizden bu belgeyi okuyarak bir cevap yazmanız istenir. Bu bölümde, okuma anlama becerileriniz, belgenin içeriği hakkında anlayışınız ve yazma beceriniz değerlendirilir.

BULATS Listening Sınavı

BULATS dinleme sınavı, iş İngilizcesi/akademik İngilizce dinleme becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir testtir. Bu sınav, iş ve eğitim dünyasında İngilizce dinleme becerilerinizi değerlendirmek için hazırlanmıştır.

Sınavda, iş hayatıyla ilgili konularda yapılan konuşmaları dinlemeniz istenir. Bu konuşmalar, iş toplantıları, telefon görüşmeleri, sunumlar, radyo programları ve diğer işle ilgili etkinlikleri içerebilir. Sınavda, dinleme anlama becerileriniz, kelime dağarcığınız, dilbilgisi bilginiz ve konuşmacının mesajını anlama ve yorumlama yeteneğiniz değerlendirilir. Sınav çeşitli soru türlerini içerir. Örneğin, bir konuşma hakkında doğru/yanlış ifadeler, eksik kelime tamamlama, çoktan seçmeli sorular ve açık uçlu sorular gibi sorular yer alabilir. Bu soruların amacı, iş İngilizcesi/akademik İngilizce dinleme becerilerinizi ölçmek ve gerçek dünya senaryolarında nasıl başa çıkabileceğinizi görmek için uygulanmaktadır. Sınav, iş hayatında karşılaşabileceğiniz farklı durumlarla ilgili konuşmalar içerdiği için, iş İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek için iyi bir fırsattır.

BULATS Sınavına Kimler Katılabilir ?

BULATS sınavına, iş İngilizcesi becerilerini ölçmek isteyen herkes katılabilir. Bu sınav, iş İngilizcesi alanında çalışan veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. Sınava genellikle, iş dünyasında İngilizce kullanmak zorunda olan ya da İngilizceyi iş hayatında etkin bir şekilde kullanmak isteyen çalışanlar, öğrenciler ve işverenler katılır. BULATS sınavı, her seviyede İngilizce bilgisine sahip kişilerin katılması için uygun bir sınavdır. Sınav, İngilizce becerilerinizi ölçmek için farklı seviyelerde tasarlanmıştır. Sınavda, İngilizce becerilerinizin seviyesine uygun sorular sorulur ve sınav sonucunda, İngilizce seviyeniz hakkında ayrıntılı bir rapor alırsınız.

BULATS sınavı, herhangi bir İngilizce dil sertifikası gibi, İngilizce seviyenizi belgelemek için kullanılabilir. Sınav sonuçları, işverenler ve iş dünyasındaki diğer kişiler tarafından kabul edilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için gereken alanları belirlemek için kullanılabilir.

Sonuç olarak, iş İngilizcesi becerilerinizi ölçmek istiyorsanız veya iş dünyasında İngilizceyi daha etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız, BULATS sınavına katılabilirsiniz.

BULATS Sertifikası'nın Faydaları

BULATS sınavı, işverenler için de önemli bir araçtır. İşverenler, iş İngilizcesi becerilerini ölçmek için BULATS sınavını kullanarak, işe alım sürecinde adayların İngilizce seviyesini belirleyebilir ve İngilizce becerilerinin iş gereksinimlerini karşılamasını sağlayabilirler. Ayrıca, işverenler, çalışanların İngilizce becerilerini değerlendirmek ve geliştirmek için BULATS sınavını kullanmaktadırlar.

BULATS sınavı, İngilizce dil seviyenizi belgelemek için kullanılabilir. Sınav sonuçları, iş dünyasındaki diğer kişiler tarafından kabul edilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için gereken alanları belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca, BULATS sınavı, farklı seviyelerde tasarlandığı için, İngilizce seviyeniz hakkında ayrıntılı bir rapor alabilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hangi alanlara odaklanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak, BULATS sınavı, iş dünyasında İngilizce kullanmak zorunda olan veya İngilizceyi iş hayatında etkin bir şekilde kullanmak isteyen kişiler için önemli bir araçtır. 

BULATS Sertifikasını Kabul Eden Kurum ve Kuruluşlar

BULATS Sertifikası, ‘Cambridge Assessment English’ tarafından sunulan nitelikli bir programdır ve bu nedenle Cambridge Assessment English'in dünya genelindeki işbirliği ağı tarafından kabul görmektedir. Bu işbirliği ağı, dünya çapındaki üniversiteler, işletmeler ve hükümet kurumları gibi çeşitli kurumları kapsamaktadır. Ayrıca, BULATS sınavı ve sertifikası, Avrupa Dil Portföyü'nde de yer almaktadır ve bu nedenle Avrupa Birliği'ndeki birçok kurum tarafından da kabul edilmektedir.

BULATS sınavı ve sertifikasının kabul edildiği bazı kurumlar şunlardır:

İşletmeler: Özellikle çok uluslu şirketlerde, iş İngilizcesi becerileri gerektiren pozisyonlarda çalışanların BULATS sertifikası almaları istenebilir.

Üniversiteler: Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerini belgelemek için BULATS sınavına girdikten sonra sertifika almaları istenmektedir.

Devlet kurumları: BULATS sertifikası birçok devlet kurumları tarafından kabul edilir. Özellikle, yurt dışına görevlendirilen devlet memurlarının İngilizce becerilerini belgelemeleri için BULATS sertifikası almaları istenmektedir

Sonuç olarak, BULATS sınavı ve sertifikası dünya genelinde birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Bu kurumlar arasında işletmeler, üniversiteler, devlet kurumları ve dil okulları bulunmaktadır.

BULATS Sınavı Geçerlilik Süresi 

BULATS Sınavının herhangi bir geçerlilik süresi belirtilmemiştir. Bazı özel durumlarda şirketlerin güncel BULATS skoru talep etmesi üzerine tekrardan sınava girilmektedir. Tavsiye edilen süresi genel olarak 2 yıldır.

NOT :  BULATS 2019 yılı sonunda kullanımdan kaldırılmış olup yerine Linguaskill Bussiness sınavı uygulamaya konulmuştur. Linguaskill Business, yapay zeka teknolojisi ile yürütülen online ve istenildiği anda uygulanabilen bir testtir.

Linguaskill Business Sınavı

Linguaskill Business, Cambridge Assessment English tarafından verilen bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Özellikle iş dünyası için tasarlanmış ve iş İngilizcesini geliştirmek ve ölçmek için uygulanır. Linguaskill Business,5 Temel beceriyi kullanmak için yapılır: okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi ve konuşma. Linguaskill Business sınavı, iş İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek ve uluslararası iş dünyasında daha iyi bir yerde olmak için adaylara birçok fırsat sunmaktadır.Bulats Kursu Linguaskill Business Türkiye'de ilk kez yetişkin bireylere yönelik özgün eğitim modelleri geliştiren en köklü en tecrübeli dil okuludur.  Bursa, İstanbul, Eskişehir, Kadıköy,Beşiktaşi İzmir Kampüslerimizde BULATS Kursu eğitim programlarımıza dahil olabilir ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya ilk sınavda ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Değerli Öğrencilerimizin Görüşleri ?
Öğrenci Yorumları
Öğrenci Deneyimleri - Emrecan Pamuk
Öğrenci Deneyimleri - Zeynep Şengül
Öğrenci Deneyimleri - Fatma Artuk
Akademik International Öğrenci Deneyimi

BULATS, İş İngilizcesi için Uluslararası İletişim Yeteneği Sınavı'nın (Business Language Testing Service) kısaltmasıdır. BULATS (Business Language Testing Service), İngilizce dil becerilerini iş dünyası için değerlendirmek amacıyla Cambridge Assessment English tarafından geliştirilen nitelikli bir sınavdır. Bu sınav, özellikle iş dünyasında çalışan profesyonellerin İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için kullanılır.

BULATS sınavı, dört beceri alanını (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) ölçer ve sınav sonucunda adayların İngilizce dil becerilerini A1-C2 arasında bir seviyede sınıflandırır. Sınavın formatı ve zorluk seviyesi, adayın seviyesine göre değişebilir. BULATS sınavı, genellikle iş dünyasında İngilizce dil gerektiren pozisyonlara başvuran kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca, işverenler tarafından da kullanılır ve işe alım sürecinde adayların İngilizce dil becerilerini ölçmek için kullanılır.

BULATS sınavı Computer-based ve Paper-based olmak üzere iki ayrı formatta gerçekleştirilir. BULATS Sınavı diğer tüm akademik sınavlardaki gibi, Reading, Listening, Writing ve Speaking olmak üzere 4 bölümden meydana gelmektedir. Bilgisayar destekli sınav, kâğıt üzerinde düzenlenen  sınava göre daha kısa bir sürede sonuçları açıklamaktadır.

Standart BULATS Sınavı, tüm dilbilgisinin test edilmesini kapsar. Soruların zorluk derecesini verilen cevaplara göre ayarlayan bilgisayar destekli sınav ortalama 65-70 dakika bir sürede tamamlanırken, kâğıt üzerinde gerçekleştirilen sınav 110 dakika sürmektedir.

Sınav süreleri içerisinde adayın dinleme ve okuma becerileri ile kelime dağarcığı ve gramer bilgisi test edilmektedir. BULATS Konuşma Testi ise, adayla birebir mülakat yapılarak konuşma yeteneğinin değerlendirilmesidir. BULATS Yazılı Testi ise, adayın yazım yeteneğinin test edilmesidir. 2 farklı formatta 4 ayrı modülde uygulanan BULATS Sınavı adayların İngilizce yeterliliğini belirleyen uluslararası geçerli sertifika sunan önemli bir sınavdır.

BULATS Reading Sınavı

BULATS Reading Sınavı iş dünyasında İngilizce okuma becerilerini ölçmek ve değerlendirmek için uygulanmaktadır. Sınav, birçok sektördeki iş profesyonelleri, öğrenciler ve İngilizce dil öğrenenler için tasarlanmıştır.

BULATS Reading Testi, farklı seviyelerde İngilizce okuma becerilerini ölçmek için hazırlanmıştır. Test, birden fazla seçenekli sorular, açık uçlu sorular ve okuma parçalarından meydana gelmektedir. Okuma parçaları, iş dünyasındaki farklı konulara ve işletme ile ilgili çeşitli konulara odaklanır. Adaylar, okuma parçalarını anlamak ve doğru cevapları bulmak için yeterli okuma becerilerine sahip olmalıdırlar.

BULATS Reading Testi, mesleğiniz ve işle ilgili okuma materyallerinde İngilizce okuma becerilerini belgelemeniz için size avantaj sağlar. Ayrıca, İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek için düzenli olarak okuma egzersizleri yapabilir ve örnek sınavlara periyodik olarak çalışabilirsiniz.

BULATS Speaking Sınavı

BULATS Speaking sınavı, konuşma becerilerini ölçmek için uygulanan bir sınav bölümüdür. Bu sınav, iş dünyasındaki iletişim becerilerinizi ölçmek ve iş yerinde kullanacağınız İngilizce konuşma becerilerini değerlendirmek için hazırlanmıştır. Sınav, iki kısımdan oluşur: interaktif konuşma ve sunum yapma. İnteraktif konuşma bölümünde, sınavı yapan kişi size iş hayatıyla ilgili konular hakkında sorular sorar ve siz de cevap verirsiniz. Bu bölüm, iş toplantıları, müşteri hizmetleri, telefon görüşmeleri ve benzeri konulara odaklanır.

Sunum yapma bölümünde ise, size bir iş konusu verilir ve belli bir sürede o konu hakkında bir sunum yapmanız istenir. Bu bölümde, sunum becerileriniz, dil kullanımınız, konuşmanızın akıcılığı ve etkili bir şekilde mesajınızı iletişim kurabilme yeteneğiniz ölçülür.

BULATS Speaking Sınavı, iş İngilizcesi konuşma becerilerinizi geliştirmek için kullanışlı bir araçtır ve iş dünyasında İngilizce konuşma becerilerini ölçmek isteyen herkes için uygundur.

BULATS Writing Sınavı

BULATS Writing Sınavı, İngilizce yazma becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir testtir. Bu sınav, Üniversite kurumlarında ve iş dünyasında İngilizce yazma becerilerinizi değerlendirmek için hazırlanmıştır. Sınavda, hayatın belli başlı konuları ile ilgili  yazı yazmanız istenir. Bu konular, iş mektupları, e-postalar, raporlar, özetler ve diğer iş belgeleri gibi iş yerinde kullanılan yazılı materyalleri içerir. Sınavda, yazılarınızın dilbilgisi, yazım ve noktalama, kelime dağarcığı, yazı stiliniz değerlendirilir.

Sınavın ilk bölümünde, size bir konu verilir ve sizden konu hakkında bir kompozisyon yazmanız istenir. Bu bölümde, yazma becerileriniz, yazınızın akıcılığı, dil kullanımınız ve konuyla ilgili düşüncelerinizi ifade etme yeteneğiniz değerlendirilir.

Sınavın ikinci bölümünde ise, size bir belge verilir ve sizden bu belgeyi okuyarak bir cevap yazmanız istenir. Bu bölümde, okuma anlama becerileriniz, belgenin içeriği hakkında anlayışınız ve yazma beceriniz değerlendirilir.

BULATS Listening Sınavı

BULATS dinleme sınavı, iş İngilizcesi/akademik İngilizce dinleme becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir testtir. Bu sınav, iş ve eğitim dünyasında İngilizce dinleme becerilerinizi değerlendirmek için hazırlanmıştır.

Sınavda, iş hayatıyla ilgili konularda yapılan konuşmaları dinlemeniz istenir. Bu konuşmalar, iş toplantıları, telefon görüşmeleri, sunumlar, radyo programları ve diğer işle ilgili etkinlikleri içerebilir. Sınavda, dinleme anlama becerileriniz, kelime dağarcığınız, dilbilgisi bilginiz ve konuşmacının mesajını anlama ve yorumlama yeteneğiniz değerlendirilir. Sınav çeşitli soru türlerini içerir. Örneğin, bir konuşma hakkında doğru/yanlış ifadeler, eksik kelime tamamlama, çoktan seçmeli sorular ve açık uçlu sorular gibi sorular yer alabilir. Bu soruların amacı, iş İngilizcesi/akademik İngilizce dinleme becerilerinizi ölçmek ve gerçek dünya senaryolarında nasıl başa çıkabileceğinizi görmek için uygulanmaktadır. Sınav, iş hayatında karşılaşabileceğiniz farklı durumlarla ilgili konuşmalar içerdiği için, iş İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek için iyi bir fırsattır.

BULATS Sınavına Kimler Katılabilir ?

BULATS sınavına, iş İngilizcesi becerilerini ölçmek isteyen herkes katılabilir. Bu sınav, iş İngilizcesi alanında çalışan veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. Sınava genellikle, iş dünyasında İngilizce kullanmak zorunda olan ya da İngilizceyi iş hayatında etkin bir şekilde kullanmak isteyen çalışanlar, öğrenciler ve işverenler katılır. BULATS sınavı, her seviyede İngilizce bilgisine sahip kişilerin katılması için uygun bir sınavdır. Sınav, İngilizce becerilerinizi ölçmek için farklı seviyelerde tasarlanmıştır. Sınavda, İngilizce becerilerinizin seviyesine uygun sorular sorulur ve sınav sonucunda, İngilizce seviyeniz hakkında ayrıntılı bir rapor alırsınız.

BULATS sınavı, herhangi bir İngilizce dil sertifikası gibi, İngilizce seviyenizi belgelemek için kullanılabilir. Sınav sonuçları, işverenler ve iş dünyasındaki diğer kişiler tarafından kabul edilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için gereken alanları belirlemek için kullanılabilir.

Sonuç olarak, iş İngilizcesi becerilerinizi ölçmek istiyorsanız veya iş dünyasında İngilizceyi daha etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız, BULATS sınavına katılabilirsiniz.

BULATS Sertifikası'nın Faydaları

BULATS sınavı, işverenler için de önemli bir araçtır. İşverenler, iş İngilizcesi becerilerini ölçmek için BULATS sınavını kullanarak, işe alım sürecinde adayların İngilizce seviyesini belirleyebilir ve İngilizce becerilerinin iş gereksinimlerini karşılamasını sağlayabilirler. Ayrıca, işverenler, çalışanların İngilizce becerilerini değerlendirmek ve geliştirmek için BULATS sınavını kullanmaktadırlar.

BULATS sınavı, İngilizce dil seviyenizi belgelemek için kullanılabilir. Sınav sonuçları, iş dünyasındaki diğer kişiler tarafından kabul edilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için gereken alanları belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca, BULATS sınavı, farklı seviyelerde tasarlandığı için, İngilizce seviyeniz hakkında ayrıntılı bir rapor alabilir ve İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hangi alanlara odaklanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sonuç olarak, BULATS sınavı, iş dünyasında İngilizce kullanmak zorunda olan veya İngilizceyi iş hayatında etkin bir şekilde kullanmak isteyen kişiler için önemli bir araçtır. 

BULATS Sertifikasını Kabul Eden Kurum ve Kuruluşlar

BULATS Sertifikası, ‘Cambridge Assessment English’ tarafından sunulan nitelikli bir programdır ve bu nedenle Cambridge Assessment English'in dünya genelindeki işbirliği ağı tarafından kabul görmektedir. Bu işbirliği ağı, dünya çapındaki üniversiteler, işletmeler ve hükümet kurumları gibi çeşitli kurumları kapsamaktadır. Ayrıca, BULATS sınavı ve sertifikası, Avrupa Dil Portföyü'nde de yer almaktadır ve bu nedenle Avrupa Birliği'ndeki birçok kurum tarafından da kabul edilmektedir.

BULATS sınavı ve sertifikasının kabul edildiği bazı kurumlar şunlardır:

İşletmeler: Özellikle çok uluslu şirketlerde, iş İngilizcesi becerileri gerektiren pozisyonlarda çalışanların BULATS sertifikası almaları istenebilir.

Üniversiteler: Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce seviyelerini belgelemek için BULATS sınavına girdikten sonra sertifika almaları istenmektedir.

Devlet kurumları: BULATS sertifikası birçok devlet kurumları tarafından kabul edilir. Özellikle, yurt dışına görevlendirilen devlet memurlarının İngilizce becerilerini belgelemeleri için BULATS sertifikası almaları istenmektedir

Sonuç olarak, BULATS sınavı ve sertifikası dünya genelinde birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Bu kurumlar arasında işletmeler, üniversiteler, devlet kurumları ve dil okulları bulunmaktadır.

BULATS Sınavı Geçerlilik Süresi 

BULATS Sınavının herhangi bir geçerlilik süresi belirtilmemiştir. Bazı özel durumlarda şirketlerin güncel BULATS skoru talep etmesi üzerine tekrardan sınava girilmektedir. Tavsiye edilen süresi genel olarak 2 yıldır.

NOT :  BULATS 2019 yılı sonunda kullanımdan kaldırılmış olup yerine Linguaskill Bussiness sınavı uygulamaya konulmuştur. Linguaskill Business, yapay zeka teknolojisi ile yürütülen online ve istenildiği anda uygulanabilen bir testtir.

Linguaskill Business Sınavı

Linguaskill Business, Cambridge Assessment English tarafından verilen bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Özellikle iş dünyası için tasarlanmış ve iş İngilizcesini geliştirmek ve ölçmek için uygulanır. Linguaskill Business,5 Temel beceriyi kullanmak için yapılır: okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi ve konuşma. Linguaskill Business sınavı, iş İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek ve uluslararası iş dünyasında daha iyi bir yerde olmak için adaylara birçok fırsat sunmaktadır.Bulats Kursu Linguaskill Business Türkiye'de ilk kez yetişkin bireylere yönelik özgün eğitim modelleri geliştiren en köklü en tecrübeli dil okuludur.  Bursa, İstanbul, Eskişehir, Kadıköy,Beşiktaşi İzmir Kampüslerimizde BULATS Kursu eğitim programlarımıza dahil olabilir ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya ilk sınavda ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

 

why
Sunduğumuz Avantajlar
Akademik International Yabancı Dil Okulları Öğrencilerine Sunmuş Olduğu Kapsamlı Ve Nitelikli Eğitim Avantajları
Uzman Kadro
Uzman Kadro
Akademik International Yabancı Dil Okulları, alanında uzman, yıllardır deneyimlediği yabancı dil eğitim tecrübesi ile nitelikli yabancı dil eğitimi sunmaktadır.
Online Ders
Online Ders
Türkiye'nin en interaktif, en kapsamlı online dil platformu Letslingo ile dilediğin zaman dilediğin yerde görüntülü ve sesli derslere katılım sağlayabilirsin.
Konuşma Kulüpleri
Konuşma Kulüpleri
İngilizce Speaking derslerimiz, günlük ve üst düzey İngilizce seviyelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Native hocalarımızla gerçekleştirilen derslerimizde farklı konuşma becerilerini geliştirmenize yardımcı olacak çeşitli aktiviteler ve alıştırmalar yapılmaktadır.
Student Satisfaction
Student Satisfaction
Türkiye'de ilk kez ISO 9001:2015 Quality Management Systems ve 10002:2018 Customer Satisfaction belgelerini almaya hak kazanarak sürdürülebilinir yabancı dil eğitim sistemini oluşturan, %97 öğrenci memnuniyeti sağlayan yabancı dil okulu.
Özgün Yayınlar
Özgün Yayınlar
Londra merkezli kurum öğrencilerimize özel yayınevimiz THE ACADEMIC PUBLISHING, Türk dil yapısına uygun olarak hazırlanmış özgün kaynaklar geliştirmiştir. Bu kaynaklar, Native yazarlar ve Türk dilbilimcileri tarafından ortaklaşa hazırlanmaktadır.
Neden Akademik International ?
Akademik International Kurslarını seçen siz değerli öğrecilerimiz için sunduğumuz eğitim avantajları
Nitelikli Dil Eğitimi

Türkiye'de ilk kez yetişkin öğrenciler için özel hazırladığı eğitim müfredatı ile fark yaratan yabancı dil okulumuz, yıllardır deneyimlediği yabancı dil eğitim tecrübesi, kuruma özgü yetişkin, lise ve çocuk grupları için ayrı ayrı oluşturulan yayınları, alanında uzman öğretmenleri ile speaking, reading, listening ve writing olmak üzere dört temel dil becerilerini geliştirmeye odaklanarak İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca, İspanyolca ve 14 farklı dilde yabancı dil eğitimi vermektedir.

Seviyenize Uygun Yabancı Dil Programları

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen seviye belirleme sınavı sonucunda sizin için en uygun eğitim planlaması gerçekleştirilerek, temel seviyeden üst düzeye kadar dil bilimci hocalarımız tarafından hazırlanan yabancı dil eğitim müfredatı ile hedeflediğiniz dil seviyesine ulaşacaksınız.

4 Dil Becerisi Tam Öğrenme

Akademik Yabancı Dil Okulu olarak geçmişten günümüze  dil eğitiminde grammer merkezli anlatımının yabancı dil eğitiminin en büyük eksiiği olduğunu düşünmekteyiz.Bu sorunu ortadan kaldırmak adına müfredatımıza reading, listening, writing ve speaking becerilerini de ekleyerek homojen bir yabancı dil öğrenimi sağlamaktayız. Derslerimizde dil bilgisi kurallarına ek olarak, okuduğunu anlama, kelime, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma gibi çeşitli uygulamalarla İngilizce başta olmak üzere 14 farklı dilde dili bir bütün olarak öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aktüel Konular- Zengin İçerik

Dil öğrenimini dil bilgisi öğrenimi ile eş değer görmeyen yabancı dil okulumuzda dilde varan olan phrase, collocation, phrasal verb gibi kelime yapıları ve anlam bilim olarak adlandırılan semantics üzerine yoğunlaşan eğitimimizle dil becerinizi en üst seviyeye çıkartarak dilin kültürünü de okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizde sentezleyebilirsiniz.Dört becerinin birbirini destekleyici birbirine entregre olmuş eğitim içeriğimiz ile okuduğunu anlama,kelime, dil bilgisi gibi yazılı becerileri hem de dinleme ve konuşma gibi daha aktif şekilde kullanılan becerileri en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

İngilizce Kursu Eğitiminde Nasıl Bir Eğitim Sistemi Uyguluyorsunuz ?

Türkiye'de ilk kez yetişkin bireyler için yabancı dil müfredatı oluşturan kurumumuz demode olmuş yabancı dil eğitim müfredatlarının aksine her yaş gubu için özel eğitim müfredatı hazırlamaktadır. Londra merkezli The Academic Publishing  Yayınevine ait özgün kaynaklarında güncel, aktüel konular ele alınarak dil yetkinliliğiniz en üst seviyeye çıkartılır.

Gurur Tablomuz
Başarıya Ulaşan Öğrencilerimizle Gurur Duyuyoruz
IELTS
YDS
TOEFL
GOETHE
TestDaF
ÖSD
ITEP
ad soyad program puan
E**** Y***** IELTS 7.5
A**** G**** IELTS 8.0
G******* Y****** IELTS 7.5
T**** K****** IELTS 8.0
E**** Y****** IELTS 7.5
M**** Y***** IELTS 7.0
M**** A** IELTS 7.5
İ**** V***** IELTS 8.0
T**** V*** Ş*********** IELTS 7.5
ad soyad program puan
E**** K** YDS 91.25
M***** S******* YDS 90
M****** M******* YDS 81.75
A**** Y***** YDS 80
Y***** S**** S**** YDS 80
M**** D*** YDS 87.50
A**** A*** T**** YDS 78.75
H**** P*** YDS 91.25
Y******* S*** YDS 78.75
K**** K***** YDS 88.75
A**** S**** P***** YDS 78.75
H**** T**** YDS 83
ad soyad program puan
S***** Ü**** TOEFL 92
D**** B********** TOEFL 90
A*** A****** TOEFL 87
N*** B***** TOEFL 87
G**** H**** TOEFL 86
J**** H****** TOEFL 86
K***** H***** TOEFL 85
I**** T**** TOEFL 84
G***** H***** TOEFL 84
ad soyad program puan
S**** D**** Y****** GOETHE 92
F***** B***** GOETHE 86
Ç***** K** GOETHE 86
M****** A**** GOETHE 84
G**** Ö****** GOETHE 83
H***** P***** GOETHE 83
Ö**** A*** GOETHE 83
ad soyad program puan
A***** K*** A******* TestDaF B1
K**** İ***** TestDaF B2
S**** S***** TestDaF B2
A***** C** Ş*********** TestDaF B2
C***** E******* TestDaF C1
G***** İ******* TestDaF B2
ad soyad program puan
M***** A** Ş*********** ÖSD B2
Y**** Ç****** ÖSD C1
M***** A********* ÖSD B2
B***** R******** ÖSD C1
Y***** H**** ÖSD B2
M***** O********* C**** ÖSD C1
B***** S******* ÖSD B2
ad soyad program puan
A**** Y***** ITEP 4.2
A**** K******* ITEP 4.0
Ş**** A************ ITEP 4.5
O***** T*********** ITEP 4.7
L***** Y*********** ITEP 5.0
O*****F***** ITEP 4.8
Eğitim Programlarımız
Türkiye'nin En İyi ve En Nitelikli İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, IELTS, TOEFL, YDS, YKS-DİL, SAT, GMAT, PROFICIENCY, PTE, TOEIC, GOETHE, ÖSD, TESTDAF, TELC Kursu.
Öğrenme ve Konuşma Garantili Dil Eğitimi.
Alanında uzmanlaşmış eğitmenler ve kurum öğrencilerine özel yayınları ile dilediğin dili öğrenebilir, konuşabilirsin. Yüksek skor sahibi eğitmenlerimiz ile sınav odaklı uygulanan eğitimlerimiz ile zaman kaybetmeden hedef skoruna ulaşacaksın.
tüm programlar
Nitelikli İngilizce Kursları
Akademik Sınav Kursları
Diğer Dil Kursları
Prep Temel İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Prep Temel İngilizce Kursu

Prep Plus İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Prep Plus İngilizce Kursu

Academic Express Kursu Detaylı İncele click
Academic Express Kursu

Academic  İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Academic İngilizce Kursu

Academic Plus Kursu Detaylı İncele click
Academic Plus Kursu

İngilizce Özel Ders Detaylı İncele click
İngilizce Özel Ders

Genel İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Genel İngilizce Kursu

Kurumlara Özel / Kurumsal İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Kurumlara Özel / Kurumsal İngilizce Kursu

YDS Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YDS Hazırlık Kursu

Akademik İngilizce Detaylı İncele click
Akademik İngilizce

YÖKDİL Sınavı Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YÖKDİL Sınavı Hazırlık Kursu

YKS-DİL (YDT) Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
YKS-DİL (YDT) Hazırlık Kursu

TOEFL Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
TOEFL Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
IELTS Hazırlık Kursu

TOEIC Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
TOEIC Hazırlık Kursu

Hazırlık Atlama Kursu - Proficiency Detaylı İncele click
Hazırlık Atlama Kursu - Proficiency

Tercüme Hizmeti Detaylı İncele click
Tercüme Hizmeti

İş İngilizcesi Detaylı İncele click
İş İngilizcesi

Ortaokul İngilizce (Kids) Detaylı İncele click
Ortaokul İngilizce (Kids)

Lise İngilizce (Teens) Detaylı İncele click
Lise İngilizce (Teens)

Havacılık İngilizce Kursu Detaylı İncele click
Havacılık İngilizce Kursu

ITEP Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
ITEP Hazırlık Kursu

ÖSD Almanca Dil Sertifikası Kursu Detaylı İncele click
ÖSD Almanca Dil Sertifikası Kursu

Almanca Goethe Sınavı Hazırlık Kursu Detaylı İncele click
Almanca Goethe Sınavı Hazırlık Kursu

TestDAF Almanca Kursu Detaylı İncele click
TestDAF Almanca Kursu

BULATS Kursu-Linguaskill Business Detaylı İncele click
BULATS Kursu-Linguaskill Business

TORFL Kursu Detaylı İncele click
TORFL Kursu

CILS Kursu Detaylı İncele click
CILS Kursu

TELC Kursu Detaylı İncele click
TELC Kursu

Öğrencilerimizin Görüşleri
Yıllardır deneyimlenen yabancı dil eğitim tecrübesiyle 75.200+ öğrencimizin %97 öğrenci memnuniyeti oranı ile yabancı dil eğitimi hikayesinde yer edinmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz...

Bursa da ingilizce kursu arayan öğrenciler için tavsiye edebileceğim tek ingilizce kursu diyebilirim

Öktem YARASEL
Öktem YARASEL
Eczacı / YDS

Çok profesyonel bir ekip, kaliteli eğitim.

Aslı DUMAN
Aslı DUMAN
Asker / IELTS

Yıllardır İngilizce eğitimi alıyordum, alışıla gelmiş kur sistemi uygulamayan tek dil kurumu olabilir. Üniversite sistemli bir eğitim anlayışları var benim gibi ileri dönük tam bir lisan edinmek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Samet ERSOY
Samet ERSOY
Bankacı /Akademik 1

Hukuk okuyan biri olarak derslerim çok ağır. İngilizce eğitimi almam gerektiğinide biliyordum. Akademiyi görene kadar bu kadar ileriye dönük kaliteli bir eğitim alabildiğim için çok memnunum.

Bircan ARAS
Bircan ARAS
Avukat- Akademik 1

Utku hocamın oldukça dolu geçen derslerimiz, konuya hakimiyeti ve muhteşem insan ilişkileri konusunda takdir ediyorum. Hocamdan sadece ingilizce dersi değil samimi bir arkadaş sevecenliği bulduğum için çok teşekkür ederim.

Özkan KÜÇÜKKAYA
Özkan KÜÇÜKKAYA
Satın Alma Müdürü / Akademik 2

Başlangıç seviyesinde başlamış biri olarak şuan işim gereği ingilizce sunum yapabiliyor ve konuşabiliyor olmamı hiç şüphesiz akademik dil kursu ailesine borçluyum. Teşekkürler.

Buket AYDEMİR
Buket AYDEMİR
Pazarlamacı / Akademik 1

Bu kursla tanışmadan öne farklı bir kursa gitmiştim, ne kadar boşa zaman geçirdiğimi anladım. Baştan sona kadar keşke dediğim hiçbir şey olmadı. Öznur hocanın açıklayıcı anlatımı ve anlamadığımız noktalardaki sabrı için teşekkürler.

Miray BURSALI
Miray BURSALI
Akademisyen / Akademik 2

Yabancı dile olan önyargılarımı yıkıp yaklaşık bir yıl içinde hem yazma ve konuşma alanında kaydettiğim yolu görünce şaşırdığım bir kurum.

Abdültalip ÖZKAN
Abdültalip ÖZKAN
Mimar / Akademik 1

Kurumun gayet kalitesi bahsedildiğinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Öğretmenler belli bir dönemin yurt dışında geçirmiş ve ezberci öğrenim dışında ders işleniyor ayrıca çok cana yakınlar.herkese teşekkür ediyorum

Sevil TOPUZ
Sevil TOPUZ
Tasarımcı / Akademik 2

Hümeyra hoca çok sevecan, enerjik ve sabırlıydı onun derslerinde hiç yabancılık çekmedim. Öznur hocanın dersi ise akıcı , anlaşılırdı. İngilizcemi ilerletmem de çok faydası olduğunu düşünüyorum.

Rabia KOZ
Rabia KOZ
Psikolog / Hazırlık Plus

Bugüne kadar birçok kursa gittim, en çok fayda gördüğüm bu kurs oldu. Kısa sürede kendime olan inancım arttı YDS noktasında. Utku hoca sayesinde ihtiyacım olan YDS puanını aldım.

Tolga ARAS
Tolga ARAS
Yüksek Lisans Öğrencisi / YDS

Kurumun gayet kaliteli olduğunu düşünüyorum, öğretmenler belli dönemlerini yurtdışında geçirmiş ve ezberci öğrenim dışında ders işleniyor.ayrıca çok yakınlar.

Erdal GÜNEŞ
Erdal GÜNEŞ
Öğrenci / Hazırlık

Yüksek lisanstan hocamın referansıyla duymuştum ve araştırmalarım doğrultusunda kuruma kayıt yaptırdım ve gerçekten bahsedildiği gibi nitelikli öğretmenlere ve doyurucu yayınlara sahip olduğunu deneyimledim, herkese tavsiye ederim, teşekkürler.

Dilara SEVGİN
Dilara SEVGİN
Hukuk Y. Lisans Öğr. / Akademik 1

Öğrencilerle özel olarak ilgilenen özel bir kurum. Gerektiğinde gerekli esneklik sağlanıyor.

Ali MERİÇ
Ali MERİÇ
Endüstri Müh. / Hazırlık Plus

akademik yabancı dil kursu en iyi ingilizce okuludur gerek ilgi ve tecrübesiyle gerekse iyi bir eğitim kalitesi ile öncü bir okul

Berke DUMAN
Berke DUMAN
YDS

Utku hocam ile dersler bir farklı ömür boyu dil öğrenebilirim.

Ayşe ALIM
Ayşe ALIM
YDS-TOEFL

Tesdaf kadar zor bir sınavda iş yoğunluğuma göre çalışma planlarımdan dersimi programlamaya kadar her alanda bana yardımcı olan ve almanca dil seviyemi akademik seviyeye tamamlayan akademiğe selamlar olsun.

Celal KARCI
Celal KARCI
Mühendis-Hazırlık Plus

Yetişkinlere özgü eğitim içeriğiyle ilgimi çekmişti ve kayıt yaptırmıştım.şuan ise yüksek lisansımı yurt dışında tamamlamak için yine akademik dil kursu ielts eğitimi alıyorum. Her şey için teşekkürler.

Zehra AÇIKÖZ
Zehra AÇIKÖZ
Bankacı / IELTS Eğitimi
Öğrencilerimiz Ne Dedi ?
Öğrenci Yorumları
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Emrecan Pamuk
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Zeynep Şengül
WATCH NOW!
Öğrenci Deneyimleri - Fatma Artuk
WATCH NOW!
Akademik International Öğrenci Deneyimi
WATCH NOW!
The Best Language School of Europe
Award 1
Award 2
Award 3
Award 4
Award 5
Award 6
Award 7
Award 8
Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkürler
Turkish Airlines
Turkcell
İşkur
Kosgeb
Kyocera
Sağlık Bakanlığı
İş Bankası
TRT
Ticaret Bakanlığı
Akademik Koleji
British Council - IELTS
qnb